Amazon poszukuje pracowników w Polsce (OFERTY PRACY - Poznań, Wrocław)

Oferty pracy w Amazon. Amazon otworzy do 2015 roku trzy wielkie centra logistyczne. Inwestycja ma przynieść ok. 6 tysięcy miejsc pracy. Zobacz aktualne oferty pracy w Amazon w Polsce, we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście.
Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
Amazon to największa sieć sprzedaży wysyłkowej - za jej pośrednictwem można kupić nie tylko książki, lecz również muzykę, filmy, odzież, biżuterię i oprogramowanie komputerowe.

fot. Piotr Bera

 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy
 • Amazon poszukuje pracowników w Polsce. Sprawdź oferty pracy

Dwa centra logistyczne, których otwarcie nastąpiło 28 października 2014 roku, zlokalizowane są niedaleko Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce. Natomiast trzecie centrum logistyczne powstało w Sadach w okolicy Poznania, w gminie Tarnowo Podgórne. Otwarte zostało 29 października 2014 r.

Zobacz też: Amazon rekrutuje w Polsce. Pracę dostaniesz przez telefon 

Każde z trzech centrów logistycznych Amazon zajmuje powierzchnię ok. 95 000 m2 (czyli około 13 boisk piłkarskich).

Amazon w Polsce - zobacz oferty pracy

Łącznie Amazon zatrudni w Polsce 6 tys. pracowników oraz 9 tys. pracowników tymczasowych, zwłaszcza w sezonie przedświątecznym. Rekrutacja trwa cały czas. Poszukiwani są: managerowie, analitycy biznesowi, osoby do działu kadr, logistycznego i IT.

- Kandydaci powinni cechować się inicjatywą własną, ambicją oraz pasją do realizacji potrzeb klienta w zakresie zakupów online na najwyższym poziomie. Oferujemy stanowiska w wielu obszarach, począwszy od pracowników produkcyjnych (przyjęcie towaru, magazynowanie, komisjonowanie, pakowanie) aż po stanowiska liderów zespołu oraz pozycje menedżerskie - czytamy w ogłoszeniach o pracę.

Serwis specjalny: Jak wygląda praca w znanych firmach? 

Zarobki w Amazon

Na magazynie pracownik może zarobić 12,5 złotych brutto za godzinę pracy, natomiast w Poznaniu 13 zł/h. Miesięcznie można zarobić 2100 - 2200 zł brutto. Osoby zatrudnione w magazynie pracują 4 dni w tygodniu. Pracownicy mogą liczyć na atrakcyjne pakiety socjalne np: obiad za złotówkę, czy darmowy dojazd do miejsca pracy. 

Każdy z pracowników ma trzy przerwy w ciągu dnia pracy. Dwie 15-minutowe oraz jedną półgodzinną przeznaczoną przede wszystkim na obiad. W systemie dwuzmianowym pierwsza startuje o godz. 6-6.30. rano i 18-18.30. Każda zmiana trwa 10,5 godziny. 

Amazon szuka pracowników. Sprawdź ogłoszenia

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Będą służyły zamówieniom z Amazon.de, a docelowo będą obsługiwać klientów Amazon z całej Europy.

Jak informują przedstawiciele firmy, kluczowym powodem decyzji o otwarciu nowych centrów, oprócz dostępu do bazy zatrudnienia, była lokalizacja Polski w środkowej Europie oraz bliskie połączenia kraju z kluczowymi rynkami.

Amazon to największa sieć sprzedaży wysyłkowej - za jej pośrednictwem można kupić nie tylko książki, lecz również muzykę, filmy, odzież, biżuterię i oprogramowanie komputerowe. 

Oferty pracy Amazon:

- Gdynia (Trójmiasto)

- Poznań

Wrocław (Bielany Wrocławskie)

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w Amazon mogą również złożyć swoją aplikację za pośrednictwem formularza na stronie internetowej: amazon.force.com lub na www.manpower.pl/amazon 

Kliknij, aby zobaczyć jak wygląda praca we wrocławskim centrum Amazon

Autor: Mariusz Kruczek
Współpraca: Kinga Czernichowska
172komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (172)

Wszystko pięknie ładnie tylko za ile 1600 Brutto. Polska to biali murzyni.!!!
Pan, 30.10.2013, 08:12
że lepiej żyć na socjalu?
vvv, 30.10.2013, 11:16
nie, ze lepiej stad spier*alac. przenoszą magazyny do nas z niemiec bo tam placa 10euro/h a u nas nie wiem czy 10 zl. biznes is biznes
ccc, 30.10.2013, 12:05
W Niemczech min płaca 10 Euro....W Polsce 2 Euro.
Ceny wiadomo takie same, ba nawet w Niemczech niższe. Więc wybór jest prosty
gość, 28.11.2013, 12:47
Tak ??? To zalatw mi robote w Niemczech. Myslisz, ze to tak latwo po prostu spakowac sobie torbe i wyjechac na drugi dzien ??? Wyjechac jak najbardziej, ale co dalej ??? Na dworcu spac i mieszkac ??? Tak samo musi cie ktos "wkrecic" do pracy tam jak i tutaj.
wilku, 09.03.2014, 23:22
lepiej spac pod mostem, jesc byle co niz w polsce isc na reke bandyckim pracodawcom i robic co im pasuje. tacy jak ty zgadzajac sie na wszystko psuja walke o wyzsze wynagrodzenia.
mojra, 21.03.2014, 14:27
Takie teksty moze napisac tylko ktos kto sam sie nie utrzymuje tylko zyje na koszt kogos innego. zgadłem ? Ludzie przestancie biadolic i jak wam sie w PL nie podoba to wynocha pod mosty do Niemiec ze swoja idiotyczna duma i wymaganiami
Poznaniak, 26.06.2014, 08:53
to właśnie ty i osoby twojego pokroju niszczą ten kraj zobaczymy jak przyjdą twoje lata za co będziesz żył cwaniaczku
Smerf, 10.07.2014, 19:48
Masz rację. W Niemczech przychodzisz do firmy i mówisz, że tu chcesz pracować a oni MUSZĄ cię przyjąć. Robisz to co ty chcesz, a nie to co oni ci każą, a oni MUSZĄ ci za to płacić tyle ile zażądasz..życzę owocnej kariery za Odrą.
gutek, 30.07.2014, 11:01
Komentarz został usunięty.
oczywiście lepiej dać się upodlić, niż walczyć o lepsze wynagrodzenia, tak robiąc nigdy nie dogonimy cywilizowanych krajów, tam potrafiono powalczyć o pracowników, nie mówię, że mamy od razu zarabiać tak jak u nich, ale nie 5 lub więcej razy mniej niż oni, koszty utrzymania na zachodzie też nie są tyle razy większe niż u nas, ludzie jeżdżą , pracuję na zachodzie to widzą, 10 zł. na godz./ brutto/ to kpina, a co gorsze nie dotyczy to tylko młodych czy bez wykształcenia i doświadczenia pracowników, ale taką stawkę oferuje się ludziom z doświadczeniem, konkretnymi umiejętnościami, wykorzystując haniebnie bezrobocie, tylko wymogi " pracodawcy" są na wysokim poziomie, czy kiedyś tak było ???, a teraz masz kupę lat pracy, umiesz dużo i co z tego jak dostajesz taką stawkę jakbyś pierwszy raz podją pracę, choć jak umiesz, masz zawód, to też nie powinno się zaczynać do minimalnej stawki,wstyd i jeszcze raz wstyd.
gość 80, 31.10.2014, 07:55
Przecież niskie stawki w Polsce nie wynikają z tego, że podli pracodawcy mało nam chcą dać, tylko chodzi o to, że akumulacja kapitału przez 50 lat komuny jest na poziomie jakim jest i nie zmieni się tego szybko. Jedyna recepta na podwyżkę wynagrodzeń to likwidacja kosztów pracy (obciążeń podatkowych, regulacji itd.).
szpila, 14.12.2014, 18:23
chyba zartuje to nie koszty pracy to zwykly wysysk przez firmy w polsce i chec szybkiego wzbogacenia przyklad irlandi ktora z kraju biednego stala sie krajem gdzie placa bardzo dobrze a wrecz czlowka europy to jedynie zalezy od polakow ze nie beda sie godzic na takie podle warunki
aq, 22.03.2015, 19:47
wylazł parobek z czworaków i pyskuje o zasadach i moralności
????, 23.11.2014, 08:01
ciekawe jak długo masz zamiar pożyć za 1500 zł i utrzymać się samodzielnie(czynsz+media+jakaś kapota i buty) nie przesadzaj że da się za tyle normalnie żyć
!, 06.12.2014, 21:14
No jasne.. Lepiej nic nie robić, nie zdobywać żadnego doświadczenia i narzekać, że się kasy nie ma. Ponad 10 lat temu, kiedy był rynek pracodawcy, za pierwszą moją pracę otrzymywałam ok 800zł na rękę (1000zł brutto). I była to umowa zlecenie, więc nie było urlopów, i innych świadczeń socjalnych. niemniej robiłam a nie narzekałam, że tak mało płacą. Nabyłam doświadczenia, które było wymagane, żeby móc zarabiać więcej. I w stosunkowo krótkim czasie zmieniłam pracę na lepiej płatną (niecały rok). Ludzie, którzy mają tylko wymagania, nic od siebie dając, to zwykłe lenie, za przeproszeniem. Chcą bez doświadczenia zarabiać kasę prezesów najlepiej, i nie tkną marnej pensji, bo wolą mieszkać pod mostem i zjadać śmieci. Z powodu chorej wg mnie dumy...
No i skoro uważacie, że pracodawca chce się tylko nachapać Waszym kosztem, to czemu sami nie zostaniecie przedsiębiorcami. Przecież wg Was to takie banalni łatwe. I możecie wtedy dawać pensje świezakom, bez doświadczenia, nawet i po 100 000 zł. I jeszcze niech Wam narzekają, że za mało zarabiają i potrzebują więcej, bo nie stać ich na jacht.
Jakamanka, 30.01.2015, 10:22
masz racje,tu sie rozchodzi tylko o pieniadze
Krol, 30.09.2014, 17:47
Lepiej spac pod mostem i jeśc byle co ?
Chyba na łeb upadłeś sory ale ja nie zamierzam spać pod mostem i jeść ze śmietnika bo to oznacza byle co wolę uczciwie zarobić tę kwotę minimalną tutaj i mieć co jeść i gdzie spać i mam.W Polsce nikomu nie chce się pracowac i taka jest prawda za 1600 zl brutto wolą kraść albo zbierać złom.. Ja wolę mieć te 1600 zl ni nic.
Jankowski, 20.02.2015, 08:58
Komentarz został usunięty.
Pracuję w Amazonie w UK i nikt mi pracy nie załatwiał. Oprócz tego zdążyłam już pracować w około 6 najwiekszych firmach. Wystarczy chcieć a się da.
M, 11.06.2014, 20:49
bo pewnie dupy dawałaś pracodawca to i cie przyjeli proste a teraz cwaniakujesz .
R Pab, 13.06.2014, 13:13
Znasz to z autopsji co nie :)
alibaba, 31.10.2014, 01:07
Czy możesz podać adres Amazonu w Warszawie ?
Sophie, 28.10.2014, 04:17
Komentarz został usunięty.
a może po za wkręcaniem oferujesz jakieś umiejętności ? A może jesteś tyle wart ile możesz przynieść zysku dla swojej firmy ? Wy wszyscy myslicie w ten sposób, że to są złodzieje i nas okradają, przedsiebiorcy łowcy niewolników, skończyłem podstawówkę i nie zarabiam 3,5tys to skandal ! Cieszę się, że jest tyle takich niedorajd życiowych, bo wbrew pozorom życie będzie łatwiejsze z tyloma nieudacznikami dookoła
gomez, 30.07.2014, 13:15
Wziołem ze soba 1000 funtów( tak odkładałem 2 lata) i pojechałem do Angli. Była super łatwo. Mieszkanie znalazłem w 1 dzien. B. tanie i w syfiastej okolicy ale na start ok. Prace w 3 dni jako barman. Super zarboki jak na 24 latka. Wiecej niz moi znajomi w Polsce. Po 5 miesiacach zaczołem kurs jezyka i do tego taki żeby móc pracować w biurze. Potem praca w banku. Teraz po 6 latach moge powiedzieć że zaczać od zera w UK jest mega łatwo. POZDRO!
donek, 06.10.2014, 10:31
najlepiej na gotowe i zeby ktos jeszcze nocleg oplacil i za raczke do pracy zaprowadzil, chcesz wyjechac, to sam sobie zalatw a nie czekasz na to, ze ktos cos i wszystko za ciebie. puknij sie w ten maly mozdzek
mirek mirkowski, 05.11.2014, 19:37
Mój brat Pracuje w Amazonie w niemczech i zarabia 4500 zł mieiecznie!!a u nas 1600złmasakra
Kornelia, 08.01.2015, 19:15
4500 zl to jest okolo 1100 Euro-na warunki Niemieckie bardzo malutko.Tak jak w Polsce 1600 zl.
Grzegorz, 07.02.2015, 06:26
tak 4,500 i pewnie zre z lidla bo w normalnych sklepach zycie jest drogie,jestem ciekaw ile odlozyl,bylem juz pare razy w tych waszych niemczech i troche wiem. jestem ciekawy ile tam odlozyl ten twoj brat u tych szwabow ssmana pewnie lachy ciagnie za te 4,500 hahaha
dominik, 13.02.2015, 08:26
I tam co drugi Słowak pracuje w Wiedniu niecałe 50km obok.....
Ale trzeba znać Niemiecki..... A tu na Wschodzie niemiecki zna może 1% więc o czy tu gadać jak ani be ani me po niemiecku....
gość, 02.06.2014, 10:36
jeżeli taka będzie "filozofia" produkcji, sprzedaży i całego biznesu to "Europa" przestanie kupować kiedy przestanie zarabiać
Wiesław, 16.10.2014, 23:59
minimalna placa w Niemczech od 2015 bedzie wynosic 8.50 brutto.Prosze nie pisac bajek i nie wproadzac ludzi w blad!!
alfred michalowski, 25.10.2014, 10:44
o brutto na reke 1,2 ewro (netto) jeszcze w PO..e 12 godzin arbeitu POlska to zlodziejski zawkstny Land ...dane DE na teraz 3,5% a jest Ich 82miliony ....w tym i Ja z Rodzina ...
emigrant, 31.10.2014, 14:44
Tylko że mieszkanie kosztuje więcej, większe podatki się płaci i coś tam pewnie jeszcze
marcin, 06.01.2015, 03:45
A ile w Polsce płacą polscy pracodawcy swoim rodakom? Bo to chyba jest właściwe porównanie.
zzz, 20.02.2015, 08:19
wiesz o czym mówisz?
w, 20.11.2014, 19:03
Oczywiście że lepiej, gdyby takowy w Polszy był. Twoim zdaniem, jak pewnie większości polaków, lepiej zajechać się za marne grosze a potem umrzeć z chorób... Teraz widzę że wszyscy atakują "SOCJAL", który odpowiada za całe zło tego kraju, choć przecież tego dumnie brzmiącego socjalu prawie nie ma! Za chwile ktoś wam powie, że bieda w kraju to wina świętego mikołaja i wtedy będziecie atakować "MIKOŁAJKOWCÓW"! Wiesz że około 40% budżetu państwa idzie na administrację??? Jak myślisz, ile procent idzie na tzw "SOCJAL"??? Zdziwił byś się jak znaczący wpływ na gospodarkę i wysokość zarobków ma prawdziwy SOCJAL... Ludzie wstydzą się "SOCJALU" ale już nie wstydzą się być dymani za parę groszy! Być durniem robiącym za pięciu, za miskę ryżu, to brzmi dumnie, prawdziwy powód do dumy...
Michoł, 30.10.2013, 13:33
w którym socjalu nie było.To pózniejszy wynalazek.Nie jestem nauczona wyciągać ręki po niewypracowane pieniądze.Wolę robić za nieduże pieniadze ale moje własne.Z tego,co wiem,socjal nie jest taki mały,za to chetnie brany nie tylko przez biedych a raczej w większości przez różnej maści cwaniaczków.Gadki typu"bo mi się nalezy"nie mogę słuchać.A ludzi,co się oszczędzają,bo szkoda zdrowia,jest coraz więcej.Ciekawe,skąd niedługo weżmiemy budowlańców i tego typu fachowców,jak oni też dojdą do wniosku,że za bardzo się eksploatują.Remoncik w domu sam będziesz sobie robił i worki z cementem nosił.Nie wspomnę o podobnych,fizycznych zawodach.Co do firmy niemieckiej,to gdyby mieli pąłcić u nas tyle co w Niemczech,nie mieliby potrzeby przenosić do nas fabryk.Czysta ekonomia.Bedzie im tu za drogo,przeniosą się gdzie indziej i nawet takiej pracy nie będzie.Obecne pokolenie nie szanuje pracy i to musi się zemścić.
vvv, 31.10.2013, 18:23
skąd brać budowlańców ? po prostu im zaplacić :D proste jak drut . ty charujesz jak wół masz coś tam to wywal wszystko by ci ktoś za ciebie zrobił . pamiętaj że oni chcą też żyć :D i też są pazerni tak jak ty :)
"chcesz mieć pieniądze to sobie wypracuj" jasne tylko gdzie ? jak? za co? żeby firmę zalożyć trzeba mieć wkład własny inaczej "normalny ekonomista" nie powie ci że to zadziała. bez pieniędzy nie zoribsz nic! możesz być tylko bezdomnym. ułamek promila osób jest w stanie wybić się bez pieniędzy . ale tacy ludzie mają tyle szczęścia ( bo to jest po prostu fart fuks szczęście nic więcej) że równie dobrze z własnej głupoty mogli by zagrać w totka i w jednej chwili stać się milionerami ale nie robią tego , z własnej glupoty. może właśnie w głupocie tkwi sila? kto wie.
co do budowlańców - i o to chodzi! sam sobie rób - jak nie chcesz płacić ! cała istota myślenia nowoczesnych młodych ludzi ja nazwałbym to pokoleniem z - generacja ludzi MYŚLĄCYCH LOGICZNIE SWOJĄ GŁOWĄ A NIE STADNIE! UMIEJĄCYCH KALKULOWAĆ TRZEŹWO MYŚLEĆ KTÓRZY WIEDZĄ I ROZUMIEJĄ SŁOWO "ŻYCIE" JEDNYNE ŻYCIE DRUGIEGO NIE MASZ ! PRACA TO NIE SENS ŻYCIA TYLKO WARUNEK DO PRZEZYCIA.
IDŹ DO PRACY NA 8 GODZIN ZRÓB TO CO LEZY W GESTII TWOICH OBOWIĄZKÓW I CZEKAJ NA REGULARNĄ WYPŁATĘ DO 10TEGO ZA KTÓRĄ MOŻESZ WSZYSTKO NORMALNIE OPŁACIĆ KUPIC PALIWO DO AUTA - KUPIĆ ROWER KOŁKA DO ROLEK ZA 800 ZŁ ( BO TYLE KOSZTUJĄ NAJTAŃSZE MODELE ) MATERIAŁY DO REALIZOWANIA SWOJEJ PASJI, DRUGIE TYLE PRZYNOSI DRUGA POŁOWA I MOŻESZ ZAKŁADAĆ RODZINĘ ROBIĆ DZIECI BUDOWAĆ DOM. to jest sens życia! i po to ono jest. a nie że jesteś niewolnikiem nic nie masz na nic ciebie nie stać a robić jakiemuś deb...wi za darmo na nową willę nad jeziorem i nowego kadilaka :/ a często gn..j nawet umowy ci nie da i nie wykupu ubezpieczenia :/
fdas, 31.10.2013, 18:32
popieram w pełni !
ADI, 03.11.2013, 17:48
bardzo logiczna wypowiedź,ale moi Drodzy-co z tego?Możemy sobie popisać.
Każdy widzi co się dzieje wokół-a jaki mamy na to wpływ?
Jak to możliwe że w Niemczech ,można zarobić 10x tyle co u nas?.A przecież tam pracują nasi ludzie.Te same ręce ,ta sama praca?Ich stać żeby pracownikowi zapłacić -a nas nie?Ale skoro u nas 3/4 ludzików bierze socjal,a oprócz tego napycha kabzę cwaniaczkom- "przedsiębiorcom"u których pracują bez rejestracji, to skąd ma być kasa w budżecie?
gość, 02.12.2013, 18:45
no wlasnie, sam sobie odpowiedziales.
brak rzetelnej kontroli, za male kary dla firm zatrudniajacych na czarno i niestety tolerowanie takiego stanu przez spoleczenstwo.
x, 06.05.2014, 18:55
Fura, skóra, komóra. Możesz to mieć, ale rusz głową, a nie zwalasz wszystko na łut szczęścia. Sorry, ale jak słyszę takie lamentacje to mi słabo.
W takiej Portugalii czy Francji ludzie po studiach zastanawiają się jaki biznes założyć i też nie mają pieniędzy, w PL myślą tylko gdzie się załapać na staż. Brakuje nam odwagi. Jesteśmy po prostu mentalnie skrzywdzeni przez długoletnią komunę. Jednak wszystko jest możliwe i wiesz taki Amazon na utrzymanie się i opłacenie studiów zaocznych starczy. Takich miejsc pracy nie traktuje się jako wieczności, a właśnie środka do celu. Darmowy kurs wózków widłowych, jakiś socjal, możliwość awansu, podwyżki, premii jakoś się daje radę ."PRACA TO NIE SENS ŻYCIA TYLKO WARUNEK DO PRZEZYCIA." - fajnie, ale mamy gospodarkę rynkową wiec najpierw reprezentuj sobą to nie tyle będziesz musiał szukać pracy, ale to praca będzie szukała ciebie. :* Pokolenie Ikeii normalnie.
Iksińska, 07.09.2014, 21:10
Jakamanka, 30.01.2015, 10:36
Skoncz studia zaluz firme - co to za stek bzdur. powiedz za co zalozyc, robic oplaty. widac o biznesie mali wiesz. tak trzeba skonczyc studia to podstawa bez tego sie nie obejdziesz. darmowy kurs wozkow widlowych - smiech !!!!! podpisujesz potem lijalke i jak pies tyrasz ze 2 lata bo firma "w ciebie zainwestowała" nie mamy gospodarki rynkowej tylko imperializm kapitalistyczny - rządzi ten co ma $ a nie ten co jest mądry, mózg ci juz dawno wyprali.
tyler durden, 03.02.2015, 09:07
Komentarz został usunięty.
W 200% się zgadzam.
heniu, 10.03.2015, 22:31
styropiany rozpieprzyły wszystkie zakłady pracy które w większości płaciły może nieduże ale regularne wypłaty i składki oraz podatki wszelkiej maści podatki a teraz się dziwicie że nie ma pracy i pieniędzy w budżecie . w nagrodę mają wysokie stanowiska w UE i kupę szmalu a reszta chołoty za 1000 zł lub wyjazd za granicę . nie o taką Polskę walczyliśmy. Nie o takiej Polsce marzyliśmy.
weronika piekutowska, 21.09.2014, 15:22
.. w szkole się uczyć. Nauka darmowa była, było być nieprzeciętnym, a nie na pls-ie czy innych komputerach grać, bądź wymigiwać się od lekcji (po co komu lekcje???!!!?? przecież to bzdury).
Dziś miałbyś/miałabyś zawód dobrze płatny. I może swoją firmę. I może płaca Twoich pracowników byłaby bardzo wysoka.. Kto wie? A teraz nie narzekaj - tylko bierz się za dokształcanie się. Żeby pracodawca mógł powiedzieć, że jesteś warta/wart zatrudnienia. I nie prawda, że szczęście jest potrzebne by się wybić. Trzeba wiedzieć czego się chce i dążyć do celu, a nie tracić czas i energię na narzekanie.. I realizować pasję, a nie siedzieć na kanapie przed TV czy przed kompem i tracić czas na pierdoły...
Jakamanka, 30.01.2015, 10:35