Grudziądz: Limito już zatrudnił 100 osób, da pracę jeszcze 200!

Około 1000 osób starało się o zatrudnienie w Zakładzie Przetwórstwa Ryb Limito. Nabór prowadzi Centrum Logistyczne Rossmanna.
Zatrudniają w Limito
Firma ma rozpocząć przetwórstwo ryb na początku 2012 roku.

fot. Fot. sxc.hu

Do 31 grudnia zakończy się budowa Zakładu Przetwórstwa Ryb Limito w Grudziądzu. Firma ta zakończyła pierwszą fazę naboru pracowników.

Szukali chętnych na giełdach pracy

- Rekrutację wśród bezrobotnych prowadziliśmy wspólnie, na giełdach pracy - wyjaśnia Ewelina Piasecka, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu. - Wybrano wstępnie sto osób. Niewykwalifikowani mają przejść przeszkolenie. Firma Limito założyła sobie, że do końca roku zatrudni setkę osób, a dalsza rekrutacja odbywać się będzie w 2012 r. Jeśli nic nie pokrzyżuje planów, zakład ma docelowo zatrudnić nawet do 300 osób.

Limito ma rozpocząć przetwórstwo ryb na początku 2012 r. Hale z magazynami powstały na terenie podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy Drodze Kurpiowskiej. Wiedząc o tworzeniu zakładu w Grudziądzu, około 900 osób przysłało swoje oferty bezpośrednio do centrali w Gdańsku. Starali się o etaty w Limito nie tylko bezrobotni. Także ludzie zatrudnieni w innych firmach, poszukujący lepszej pracy. I niektórzy ją zmienili.

Nabór w Rossmannie

Na razie na własną rękę kompletuje załogę Centrum Logistyczne Rossmann. - Sygnalizuje, że też jest zainteresowany giełdami pracy dla bezrobotnych - wyjaśnia Ewelina Piasecka. - Jeszcze się kadrowcy do nas nie zgłosili, ale będziemy współpracować.
Tymczasem Rossmann potrzebuje m.in. administratora systemów komputerowych, kierownika zmiany, koordynatora administrowania obiektem oraz sekcji bezpieczeństwa magazynu. O zatrudnienie może starać się też specjalista ds. przeciwpożarowych oraz zastępca kierownika centrum dystrybucji. 

Przeczytaj także: Kujawsko-pomorskie: Sharp i PTOM szukają pracowników 

Maryla Rzeszut

Autor: Małgorzata Wąsacz
6komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (6)

To co sie dzieje w Firmie Limito to paranoja, pracuje miesiac czasu i juz złożyłam wymówienie !
Ludzi traktuja jak śmieci ! Najbardziej za nic maja ludzi Mistrz Produkcji Witek oraz kierownik produjcji Małgorzata , wyzywają ludzi, gonią jak psów !!!!! co dzien są nadgodziny nawet niue wiemy o której wyjdziemy do domu, mamy tylko jedną przerwe nawet gdy pracujemy 12 godzin paranoja co tam sie dzieje !!!!!!!
xxxx, 23.04.2012, 18:34
zlożylam cv i sie boje juz isc obecnie pracuje ale szukam czegos innego nie chce w handlu juz pracowac boje sie ze sobie niepolepsze jak takie rzeczy sie dzieja jednym slowem dziadostwo
wiola, 18.09.2012, 13:24
kot, 25.02.2013, 09:44
Z taka orografią do PGr nawet by nie zatrudnili. Rzeczywiście, lepiej narzekać niz pracować! Ja jeżdżę tirem i pracuję po 16 godzin, ale zarobię . Nie marudzę jak ciota!
b, 21.02.2014, 15:00
jednym słowem DZIADOSTWO!!!!!!
rydzyk, 05.01.2013, 14:34
nie jestem z grudziądza aleta firma powina dawno już padnoć ale szukam pracy
kot, 25.02.2013, 09:51