Pieniądze dla bezrobotnych po 50 roku życia. Program aktywizacji ludzi przed emeryturą

Szansa dla bezrobotnych 50 - latków na aktywizację zawodową. Pomoc oferuje Powiatowy Urząd Pracy, który ma pieniądze na sfinansowanie rozpoczęcia przez bezrobotnych własnej działalności. Na takie wsparcie może liczyć jeszcze kilkudziesięciu bezrobotnych.
Pieniądze dla bezrobotnych po 50 roku życia. Program aktywizacji ludzi przed emeryturą

fot. archiwum

Pieniądze na aktywizację bezrobotnych i pomoc w otwarciu przez nich własnej działalności gospodarczej pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. – Dotychczas udało się pomóc około 200 osobom, ale pieniędzy wystarczy jeszcze dla kolejnych około 50 osób – informuje dyrektor PUP Józef Bakuła.

Zobacz też: Reforma rynku pracy. Jakie pomysły ma ministerstwo

Każda z osób, która będzie zainteresowana uzyskaniem dofinansowania może liczyć na pomoc pracowników pośrednia-ka. A jak mówią przedstawiciele urzędu, łatwo przekonać 50-latków do rozpoczęcia własnej działalności nie jest.

– Jest trochę mniej chętnych z tej grupy bezrobotnych. Największą aktywność wykazują się przede wszystkim młode osoby po studiach – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Otwarcie własnej działalności, jak przekonuje dyrektor radomskiego pośredniaka, może być szansą dla 50-latków, którzy nie mogą liczyć na etat na przepracowanie następnych lat do emerytury.
/jp/ 

Autor: /jp/ echodnia.eu
0komentarzy

Polecamy