57% osób zarejestrowanych w urzędach pracy to długotrwale bezrobotni

Polscy pracodawcy już od dawna narzekają na brak odpowiednich kandydatów do pracy. Tymczasem liczba zarejestrowanych w urzędach pracy jest ciągle wysoka. Ponad połowę tych osób stanowią długotrwale bezrobotni.
57% osób zarejestrowanych w urzędach pracy to długotrwale bezrobotni

fot. Anna Arent

- Problemy osób długotrwale bezrobotnych są różne. Bardzo często nie chodzi tylko o brak kwalifikacji. Przede wszystkim ludzie ci stracili kontakt z rynkiem pracy. Nie wiedzą, jak szukać zatrudnienia i w jaki sposób dotrzeć do pracodawców. Osobom tym nierzadko brakuje też motywacji. Przez te kilka czy kilkanaście lat bezrobocia nauczyły się one funkcjonować bez pracy. Uważają, że jej nie potrzebują, kojarzy się im ona z czymś bardzo uciążliwym – mówi Anna Karaszewska, dyrektor generalna w firmie Ingeus Polska.

Zobacz też: Bezrobocie długotrwałe, czyli jakie? 

Zadaniem doradców zawodowych jest motywowanie tych ludzi i przekonywanie ich, że powrót na rynek pracy jest dla nich szansą na zmianę życia na lepsze. Konieczne jest przy tym indywidualne podejście do bezrobotnego, które pozwoli pokonać wspólnie istniejące bariery. Oprócz tego należy przekazywać tym osobom praktyczną wiedzę na temat szukania pracy – muszą one nauczyć się, jak docierać do pracodawców i co robić, aby być zapraszanym na rozmowy rekrutacyjne. 


Autor: regiopraca.pl
Współpraca: infoWire.pl
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Idywidualne podejscie ...ciekawe bo w pup masz stażepo których pracy nie dostaniesz, jak chcesz iść na kurs dobry to zapomnij bo miejsc nie ma albo zlecenia lub umowy o dzieło...masakra.Ja przez rok byłazarejestrowana w pup , nic mi nie znalezli ani nie pomogli, szukałam na własną reke, wie po co oni są? Wiele osób pracuje na czarno żeby żyć, dlaczego nikt nie wspomni jak pracodawcy kombinują?...zatrudniaja studentów i emerytów na śmieciówki , lub cudowne agencje pracy gdzie umowy masz co 2 tyg lub mieś a po skończeniu sezonu kop w dupe?Poza tym prace które oferuje urząd za grosze i na śmieciówki...sory każdy chce pracować ale za odpowiednim wynagrodzenie i warunkami!!!!!!!!!!!!!!!!Pup jest zbędny bo i tak nic nie robią żeby pomóć!!!!!!!!!!!!!!
gośc, 24.08.2016, 12:30
Zlikwidować PUP-y siedlisko przydupasów darmozjadów, będzie koniec gadania, dać po miotle i worku niech sprzątają ulice i zbierają liście
ministrant, 24.08.2016, 15:10

Polecamy