Do 20 tys. zł na otwarcie firmy daje PUP w Opolu

Powiatowy Urząd Pracy w Opolu na wsparcie bezrobotnych, którzy marzą o własnej działalności dostał z ministerstwa blisko dwa miliony złotych.
pieniądze
O pieniądze może się starać każda osoba bezrobotna, jeśli w ciągu roku nie odmówiła podjęcia pracy, stażu lub szkolenia

fot. scx.hu

Pieniądze te pozwolą na dofinansowanie firm dla setki bezrobotnych (maksymalna kwota jaką można uzyskać to 20 tys. złotych). - Można je przeznaczyć na przykład na zakup sprzętu, towarów i środków produkcji, a także na reklamę - mówi Izabela Bocheńska, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej w opolskim PUP. - Nie można za nie natomiast wynająć lokalu ani kupić nieruchomości czy samochodu - uzupełnia.

O pieniądze może się starać każda osoba bezrobotna, jeśli w ciągu roku nie odmówiła podjęcia pracy, stażu lub szkolenia. - To duża szansa dla tych, którzy marzą o własnej działalności, ale wcześniej nie było ich stać na jej założenie - przekonuje Bocheńska.

Zobacz: Rekordowe bezrobocie wśród młodych

Ci, którzy otrzymają dotację muszę utrzymać firmę co najmniej przez rok (nie mogą w tym czasie podjąć pracy na etacie w innej firmie lub instytucji).

- Z naszego doświadczenia wynika, że ponad 90% bezrobotnych utrzymuje działalność nawet dłużej - mówi kierowniczka CAZ. - Niektórzy wracają później do nas po to, żeby dać pracę innym bezrobotnym - dodaje.

Zainteresowane osoby mają czas na złożenie wniosku do 18 października. Więcej informacji pod numerem tel. 77 44 21 573 i na stronie www.pup.opole.pl 

Autor: Edyta Hanszke
Współpraca: Mirela Mazurkiewicz
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

I to jest właśnie SKANDAL!!!! Uczciwie pracujący człowiek , marny Polak , w tym państwie musi się głęboko pokłonić instytucją finansowym aby dostać kredyt ( oczywiście oprocentowany ) 20 tys, ale widać takich się nie nagradza. Wystarczy być długotrwałym ( zawodowym bezrobotnym !!!!), który przecież rokuje na utrzymanie firmy AŻ przez 1 rok, aby dostać bezzwrotną dotację, zwolnienie ze składek ZUS ( o połowę !), ITP. Zysk państwa jest przeogromny :), może starczy na opłacenie paru następnych zasiłków z pomocy społecznej, do której owy bezrobotny po roku znowu wróci. O Matulu, widzisz i nie grzmisz, to państwo jest już mini karłem, musi być rewolucja , bo dłużej tak nie pociągniemy..
racjonalista, 05.10.2012, 09:09
a jak bezrobotny nie miał zasiłku, bo go Państwo dyma i przez rok musiał kombinować , żeby przeżyć bo państwo nie pozwala pracować oczekującym na te jałmużnę to co...? Zastanów się znim coś wybełkoczesz prawdziwy polaku zarąbany... Poza tym jeszcze nie rozliczyli aktualnego naboru, a już szczycą się , że robią drugi? Może NTO napisz, że pierwszy nabór wciąż czeka z kwitkiem na łaskę urzedasów.
citizen, 05.10.2012, 14:26
To już było i nie zadziałało. O wiele wydajniejszym systemem jest dotowanie nowych miejsc pracy w firmach które są już na rynku i potrafią się na nim utrzymać. Ale te marne 20.000,- to dużo za mało na takie cuś. Pozdrowionka.;
eto, 05.10.2012, 12:44
To jest hańba! Poszłam po dotacje chciałam otworzyć sklep, no to wiadomo że jak ktoś chce otworzyć sklep to głowną inwestycją jest towar...pólki regały sa śmiesznie tanie i do tego potrzebna jest tylko kasa fiskalna... a PUP na ten towar nie daje...więć weźcie sobie wsadźcie te pieniądze w d.... bo to jest dyskryminacja osób z zawodem sprzedawcy....
a, 06.10.2012, 14:17

Polecamy