Carlsberg szykuje masowe zwolnienia w Polsce

Tagi:
W 2006 roku Carlsberg stworzył w Poznaniu na Garbarach centrum księgowości. W ciągu 10 lat zatrudniono ponad 300 osób, które zajmowały się finansami różnych spółek piwnego potentata z kraju i z całej Europy. Teraz jednak Carlsberg zamierza przenieść księgowość poza Unie Europejską.
Carlsberg szykuje masowe zwolnienia w Polsce

fot. Tomasz Hołod

Sprawa dotyczy pracowników spółki Carlsberg Shared Services, w której do tej pory pracowali pracownicy w centrum na poznańskich Garbarach. Według informacji napływających od pracowników firmy, wszyscy od 1 lutego zostali przeniesienie do zewnętrznej firmy Genpact.

Zobacz też: Pięć sekretów rekrutera. Bezcenne, jeśli szukasz pracy 

Teraz, w związku z restrukturyzacją, większość z nich prawdopodobnie straci pracę. Okazuje się, że duński Carlsberg zamierza przenieść swoje działy księgowe na daleki wchód, prawdopodobnie do Chin lub Indii. To ma zagwarantować firmie o wiele niższe koszty, które w Polsce okazują się dla niej za mało opłacalne.

Masowe zwolnienia według nieoficjalnych informacji mają rozpocząć się w połowi tego roku. Planowane zwolnienia dotkną aż 250 poznańskich pracowników firmy. Carlsberg póki co nie chce komentować tej sytuacji. Wiadomo, że jeżeli dojdzie do zwolnień, będą to jedne z największych masowych zwolnień w Poznaniu w ciągu ostatnich lat. 

Autor: Krzysztof Tura (AIP)
0komentarzy

Polecamy