Firmy, w których Polacy najchętniej chcieliby pracować

KGHM Polska Miedź, Polskie Linie Lotnicze LOT i Samsung Electronics Polska to zdaniem uczestników badania Randstad Award 2016 czołowa trójka najbardziej atrakcyjnych pracodawców w naszym kraju.
Firmy, w których Polacy najchętniej chcieliby pracować

fot. Mariusz Kapała

Już po raz szósty w ramach polskiej edycji Randstad Award - największego na świecie badania wizerunku pracodawców - 8000 Polaków stworzyło ranking najbardziej atrakcyjnych firm do pracy. Badani wskazali także, jakie aspekty zatrudnienia są największymi atutami ocenianych przedsiębiorstw.

Zobacz też: Polacy marzą o pracy w branży energetycznej lub w motoryzacji 

Zwycięzcą rankingu została firma KGHM Polska Miedź. Zdaniem badanych przedsiębiorstwo to wyróżnia się stabilnością sytuacji finansowej, bezpieczeństwem zatrudnienia oraz atrakcyjnymi wynagrodzeniami i świadczeniami pracowniczymi. Jego atutem jest również silne kierownictwo. Ponadto badani docenili KGHM Polska Miedź za umożliwianie zachowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą zawodową swoich pracowników. Firma KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę Randstad Award już po raz trzeci. Zwycięstwo to potwierdza dominację branży energetycznej w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych branż, których oceny również dokonywali uczestnicy badania.

Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Badani Polacy ocenili pracę w tej firmie jako interesującą, a także cechującą się miłą atmosferą. Dodatkowo respondenci podkreślali wysoką jakość oferowanych przez PLL Lot szkoleń dla pracowników.

Na trzecim miejscu uplasował się Samsung Electronics Polska, który wyróżnił się najwyższymi ocenami w kategorii możliwości rozwoju kariery.

Zobacz też: Praca w KGHM. Miedziowy gigant zatrudnia nie tylko w Polsce 

Co ciekawe, wyniki rankingu różniły się w poszczególnych grupach wiekowych. Dla grupy najmłodszych respondentów, w wieku 18-24 lat, najbardziej atrakcyjnym pracodawcą byłby Samsung Electronics Polska. Badani w wieku 25-44 lata najchętniej pracowaliby dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Najstarsi natomiast, z grupy 45-65 lat, jako pracodawcę najbardziej cenią KGHM Polska Miedź.

- Te informacje mogą być istotnym wsparciem dla przedsiębiorstw, które analizują czynniki wpływające na satysfakcję z pracy poszczególnych grup pracowników. Raport pokazuje, że warto dostosowywać się do różnych ich potrzeb. Mamy nadzieję, że będzie on inspiracją do wdrożenia nowych rozwiązań, które będą celną odpowiedzią na rosnącą rotację pracowników – dodaje Kajetan Słonina z Randstad Polska. 

W gronie dziesięciu najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce znalazły się firmy: 

  1. KGHM Polska Miedź
  2. Polskie Linie Lotnicze LOT
  3. Samsung Electronics Polska
  4. Volvo Polska
  5. Toyota Motor Manufacturing Poland
  6. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals
  7. PGNiG
  8. PGE Polska Grupa Energetyczna
  9. Bayer
  10. Polskie Sieci Elektroenergetyczne 
Autor: regiopraca.pl
Współpraca: Randstad
0komentarzy

Polecamy