Od stycznia 5-proc. podwyżki dla pracowników służb mundurowych

We wtorek (26 stycznia) rząd zdecydował, że od 1 stycznia 2016 r. wzrosną o 5 proc. w stosunku do 2015 r. uposażenia funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji.
Od stycznia 5-proc. podwyżki dla pracowników służb mundurowych

fot. Janusz Wójtowicz

Rada Ministrów wydała rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy: Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, wynika z komunikatu po dzisiejszym (wtorek 26 stycznia) posiedzeniu Rady Ministrów.

Zobacz też: Praca w służbach mundurowych: przywileje, które kuszą kandydatów 

We wtorek rząd zdecydował, że od 1 stycznia 2016 r. wzrosną o 5 proc. w stosunku do 2015 r. uposażenia funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji. W 2016 r. przeciętna miesięczna podwyżka wyniesie: 202 zł dla policjantów, 203 zł dla strażników granicznych, 198 zł dla strażaków i 210 zł dla funkcjonariuszy BOR. Zmiana ta wymaga podwyższenia wysokości wskaźników wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy. Pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem od początku roku. Środki na podwyżki zagwarantowano w ustawie budżetowej na 2016 r.

"Regulacje te powinny przyczynić się do podniesienia satysfakcji z pełnionej służby przez ww. funkcjonariuszy i mają stanowić dodatkowy czynnik motywacyjny do jej podejmowania", napisano w komunikacie. 

Autor: Zbigniew Biskupski (AIP)
0komentarzy

Polecamy