Polak w pracy gada o seksie. Coraz odważniej i pikantniej

Tylko 32 proc. Polaków w ogóle nie rozmawia w pracy o seksie. Tylko, bo jeszcze niedawno wydawało się, że jest to jeden z tematów tabu.
Rozmowy o seksie dekoncentrują pracowników
Rozmowy o seksie dekoncentrują pracowników

fot. Dziennik Wschodni

W „Seksualności Polaków na początku XXI wieku" seksuolog prof. Zbigniew Izdebski informuje, że tylko 2 proc. mężczyzn i 4 proc. kobiet jest niezadowolonych ze swojego życia seksualnego. Może to jest powód, dla którego coraz śmielej poruszamy ten temat w pracy?

– Wszystko zależy od zespołu, w którym pracujemy. Jeśli dominują w nim osoby tolerancyjne i otwarte, to nigdy nie będzie to temat tabu. Niezależnie, czy mamy do czynienia z pikantnymi opowieściami, humorem sytuacyjnym, czy z przaśnym dowcipasem, seks jest obecny w naszych rozmowach w pracy – mówi Artur Ragan, rzecznik prasowy Work Express .

Żartujemy, rozmawiamy, a wiek nie ma znaczenia

Zamiast rozmawiać, wolimy z seksu żartować – taki wniosek płynie z sondażu przeprowadzonego przez agencję pracy Work Express. 22 proc. pracujących Polaków przyznało, że w pracy rozmawia o seksie, a 32 proc. ankietowanych omija ten temat szerokim łukiem. Za to aż 46 proc. stwierdziło asekuracyjnie, że woli żart, niż pikantną rozmowę.

- Konwencja żartu pozwala bezpiecznie poruszać ten temat i w razie potrzeby szybko go zakończyć. Odradza się toczenie poważnych rozmów o seksie w trakcie pracy, bo łatwo wkroczyć na czyjeś terytorium osobiste i narazić się na gwałtowne reakcje – przestrzega Ragan.

Niezależnie od tego, czy rozmawiamy, czy żartujemy, temat ten poruszamy. 79 proc. Polaków stwierdziło, że ten temat poruszany jest sporadycznie, a 12 proc., że często.

– Wiek tutaj nie jest barierą, każdy lubi takie tematy. Wprawdzie wśród pracowników 45+ rzadziej i mniej śmiało porusza się gorące tematy, ale nie znaczy to, że w ogóle się nie pojawiają. Faktem jest, że roczniki 80. i późniejsze mają więcej odwagi w inicjowaniu takich rozmów i jednocześnie mniej liczą się z opinią otoczenia. Te osoby dorastały w otoczeniu popkultury lat 90, na co dzień posługują się internetem, więc mają o wiele więcej bodźców związanych ze sferą seksu – tłumaczy Ragan.

Ech, ci mężczyźni... I tolerancyjni szefowie

Kto częściej inicjuje rozmowy o seksie w pracy? Oczywiście mężczyźni – takiego zdania jest aż 84 proc. ankietowanych.

Mężczyznom tradycyjnie przypisuje się postawę ekstrawertyczną i nieustanną chęć podkreślania swojej roli „macho". Nierzadko też panowie są pamiętani jako „erotomani-gawędziarze" z powodu stylu, w jakim o seksie rozmawiają. Jedno i drugie może dać efekt komiczny, czyli odwrotny od zamierzonego. Dla kobiet ta sfera tematyczna jest nierozerwalnie związana z prywatnością i pewnie dlatego znacznie rzadziej rozmawiają o seksie w miejscu pracy. Nie znaczy to jednak, że w ogóle o nim nie ma mowy. Prawdę zna każdy, kto miał okazję przysłuchać się podobnym rozmowom w jednolicie damskim gronie w miejscu pracy. Niejeden domorosły „macho" mógłby się bardzo zdziwić, a już na pewno straciłby trochę pewności siebie.

Temat seksu częściej poruszają mężczyźni, ale ankietowani przyznali jednocześnie, że o seksie rozmawiają z obiema płciami (61 proc.) - Ponieważ dla pewnej grupy osób zwykle są to naturalne tematy i nie widzą potrzeby dostosowywania tematu do rozmówcy – tłumaczy Ragan. 31 proc. o seksie rozmawia tylko z pracownikami tej samej płci, a 8 proc. przeciwnej.

Co ciekawe, Polacy nie dość, że w pracy rozmawiają, bądź żartują z seksu, to robią to jeszcze w obecności szefa. Do tego przyznało się 26. proc. ankietowanych. Czy przełożonym takie rozmowy podwładnych nie przeszkadzają?

Zobacz także: Co piąty Polak spóźnia się do pracy 

- Istotne jest, czy takie pogaduszki nie dekoncentrują i czy nie rzutują na dalsze relacje. To drugie jest nawet ważniejsze, bo męskie postrzeganie „tych spraw" może być przez niejedną kobietę odebrane jako prymitywne i pozbawione wyczucia. Słyszałem o licznych przypadkach, w których rozmowy o seksie powodowały, że jedna ze stron poczuła się urażona bądź „wyłączona z rozmowy" i komunikacja w zgranym do niedawna zespole, zaczynała kuleć, bo ktoś się na kogoś obraził. Seks to emocje, podobnie jak rozmowy o nim. Warto o tym pamiętać, nawet jeśli mamy liberalnego szefa – zauważa Ragan.

Nie przeszkadza, ale dekoncentruje

O seksie coraz częściej rozmawiamy i żartujemy w godzinach pracy, bo temat ten nas nie krępuje – takiego zdania jest 67 proc. Polaków. Niewiele mniej, bo 64 proc. ankietowanych, zdaje sobie jednocześnie sprawę z tego, że takie rozmowy nas dekoncentrują. Na szczęście póki co tylko 4 proc. ankietowanych stwierdziło, że temat seksu w pracy ich uraził. Powinniśmy zatem częściej, czy rzadziej rozmawiać o seksie w pracy?

Zobacz także: Jak grzeszymy w pracy? 

- Rzadziej, jeśli w ogóle. Prawda jest bolesna – praca to nie jest miejsce na tego typu pogawędki. Po pierwsze: to jeden z najszybciej i najmocniej angażujących tematów, który bardzo szybko odrywa od wykonywanej pracy, utrudnia koncentrację i obniża efektywność. Po drugie: łatwo doprowadzić do zepsucia relacji w zespole, bo wątek, który dla jednej osoby będzie wybitnie humorystyczny, dla sąsiada zza biurka, będzie śmianiem się z jakichś głęboko skrywanych problemów osobistych. Po trzecie: nie każdy szef będzie zachwycony – ta tematyka mocno angażuje i powoduje, że trudniej wrócić do spraw zawodowych – wyjaśnia Ragan. 

Autor: regiopraca.pl
33komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (33)

przecież wszystko się pieprzy dookoła. najlepsze są imprezy integracyjne gdzie baby przyprawiają rogi mężom hahaahahaha
wnerwiony, 21.04.2012, 18:57
Chwileczkę...czy one same to robią z sobą??? Zapewne z takimi samymi bezmózgowcami ,tylko płci przeciwnej...świętoszku .
m, 23.04.2012, 07:34
Ty już chyba sufit porysowałeś tymi togami ,a jak jeszcze nie to muszę się jeszcze raz wybrac do twojej baby.
Rycho, 23.04.2012, 16:07
http://www.getyourquotesonline.com/ affordable car insurance %-] http://www.comparecarinsurrates.com/ online auto insurance quotes :-[[[
Betti, 25.06.2012, 15:24
jesteś głupcem i to wyjątkowym. Żadna nacja nie może oczekiwać - albo tak jak ty to robisz - domagać się od innych, żeby działały w jej interesie. Rozumujesz jak Hitler, który obraził się na Polskę i Polaków i uznał ich za podludzi za to, że nie chcieli być jego sprzymierzeńcami.W swoim ograniczeniu niczym się od niego nie różnisz. Przez takich jak ty zawsze dochodzi do największych rzezi i wojen. http://www.heatherlaforce.com/mba-degree.html http://www.locateonlinecolleges.com/
Kylia, 26.06.2012, 05:43
reżimowi z pobudek etyczno-moralnych, na które Pani wskazała. Jeśli ludzie ci, przedtem, działali na rzecz machiny Hitlera, to zmyli hańbę z siebie, ale nie z Wehrmachtu i jego dowódców.Z drugiej strony były, jednak, polityczne plany zamachowców - niezbyt korzystne dla polskiej państwowości i polskiego społeczeństwa.I pytanie: Czemu tak późno - po pięciu latach? http://www.autocoverageonline.net/ http://www.searchonlinecolleges.net/
Midge, 30.06.2012, 04:46
http://www.megameds.net/ cyalis levitra sales viagra 432 http://www.yourhairtreatment.com/ propecia generic name olsf http://www.cogenesys.com/mba.html MBA online >:-((( http://www.myinsurdeals.com/ home insurance quote %-[[
Will, 18.07.2012, 09:54
http://www.getfreeinsurancequotes.net/ insurance quotes %-))) http://www.savewithcarinsurance.net/ car insurance quotes 177845 http://www.findyourcreditcard.net/ credit cards %DD
Torn, 26.07.2012, 16:53
http://www.getfreeinsurancequotes.net/ life insurance quotes mcoit http://www.find-quotes-online.com/ car insurance cldh http://www.savewithcarinsurance.net/ car insurance quotes >:-) http://www.findyourcreditcard.net/ credit cards 253
Bella, 29.07.2012, 09:31
Ty już chyba sufit porysowałeś tymi rogami ,a jak jeszcze nie to muszę się jeszcze raz wybrac do twojej baby.
Rycho, 23.04.2012, 16:17
nowy, 23.04.2012, 18:42
Halina, 22.04.2012, 15:31
Ja pracuję w gronie, gdzie kobiet jest więcej i to któraś z nas zagaja nt. seksu, najczęściej w formie żartu pod wpływem jakiejś sytuacji. Natomiast jak pracuje tam 10 lat, tak nie słyszałam komentarzy na ww. temat od naszych 3. mężczyzn, no może za wyjątkiem p. Zygmunta, ale ten jest już na emeryturze.
belferka, 22.04.2012, 19:20
tak... rzeczywiście kobiety coraz częściej poruszają temat seksu.... być może dlatego ,że stają się dominująca większością i uczą się określać swoje potrzeby:)
joey, 23.04.2012, 00:08
m, 23.04.2012, 07:44
potocznie zwana heblarką nie tylko mówi o tym co ludzkie,ale jak nas 16 facetów pracuje w firmie to tylko 2 nie korzysta z jej borciuszka.Jeden stary-62 lata i drugi astmatyk z zadyszką.Jest to naprawdę wspaniała sprawa.Nie jest to piękność ale i nie najgorsza.Można powiedzieć że codzienne przez któregoś jest siadana a, czasem nawet więcej zaliczeń ma.Ona jest otwarta i nigdy nie mówi nie-chyba ze ma ciotkę.Jest z nami już 6 lat i ostatnio coraz częściej mówi że chce wyjść za mąż.Nie podoba nam się to bo kto wie czy wtedy w potrzebie pomoże.Chociaż uczciwa jest bo sama i za własne pieniądze zakłada sobie te spiralki co by firmowych dzieci nie było.Jak tak gadam z chłopakami to każdy na swój sposób ją kocha i naprawdę bywa lepsza od żony
wojtek, 23.04.2012, 08:23
dla których jeden facet to za mało.Miałam koleżankę i każde wyjście do dyskoteki kończyło się zaliczeniem jednego a,nawet kilku w toalecie a, i tak zawsze ktoś na koniec targał ją na chatę.Rozmawiałam z nią o tym -ale jej jak się facet podobał to traciła rozum ,dostawała drgawek i normalnie musiała.Wyjechała do Australii i wiem że wyszła zamąż, ale za panny to miała zaliczeń tyle że niejedna mężatka nie osiągnie.Ja tam święta nie byłam ale miałam hamulce,zresztą mnie i teraz jeden a, dobry wystarcza
HANIA, 23.04.2012, 08:36
na starość będziecie moherami,bronić moralności młodych,dzieci nie narodzonych i tych wszystkich idiotyzmów.HIPOKRYZJA
bosy antek, 23.04.2012, 09:15
Raczej będą krzyczeć : "tylko Palikot, tylko platforma obywatelska!".
dsds, 23.04.2012, 16:04
@@@@@@@@@@@@@%%%%%%%%%%%%%%%%%%%$$$$$$$$$$$$$&&&&&&&&&&&&&&&&&&***(dziwka)))))))))))))))))))))))))).
sumienny, 23.04.2012, 18:41
wogóle dziwki u mnie w pracy myślą o tym jak i komu dać cipe.
sumienny, 23.04.2012, 18:37
rzeczywiście... twój poetycki język zmusza Je do takich działań:P
kalarepa, 23.04.2012, 19:10
to na pewno uprawiają sex przez telefon ,tylko czy sluchawka im sie mieśDci........?
sex, 17.05.2012, 18:21
fajne nozki ale bym odwirowaL:)
gosc, 23.04.2012, 22:15
ja nie mam dnia w pracy beztematu o sexie jest caly czas nakrecany i wszyscy maja do tego dystans i umieja z tego zartowac zyc nie umierac sex to zdrowie kazda babka i dziadek ci to powie pozdrawiam
polpokk, 23.04.2012, 23:40
No tak. Ciekawe skąd takie wnioski. Czasami tematy artykułów mnie zaskakują. U mnie w pracy wszystkich interesują książki, filmy lektury na dvd dla dzieci, gadamy o naszych psach i kotach, o kuchni, rozmawiamy też o polityce - a nie pracuję w zakrystii, gdyby ktoś podejrzewał. Nigdy nie rozmawiamy o seksie, głupie żarty nie są dla intelektualistów.
Bronek, 24.04.2012, 11:15
temat seksu to nie tabu..
julian, 24.04.2012, 17:14
Mamy do czynienia z coraz większym zdziczeniem intelektu i obyczajów, które zawdzięczamy liberałom. DEKALOG schodzi na plan drugi!
Na zahamowanie tej tendencji i opanowanie jest już za późno BOŻE CHROŃ POLSKĘ!
naga prawda, 25.04.2012, 08:07
Coach Outlet Online has made every effort to develop plenty of new shapes, images, colors and ideas of Coach Handbags to the Coach Outlet Online collection. Nevertheless, the Coach Outlet point that customers care about most Coach Outlet is the quality, price and materials. People talk about Coach Purses Outlet simple but elegant design, wonderful and clever colorway and its mistery crazily. Indeed, Cheap Coach Handbags is a very appealing Coach products to ladies who want to change their dress style from common to gentle. Now Coach Factory is on hot sales at a high dicount price. We don't think you're about to miss it. Fast shipping and best service will be given to you. Welcome to order in Coach Outlet Online! Our Coach Factory now offer you the latest and most fashionable Coach Handbags. Coach Factory Outlet are all discounted on big sales. Fast shipping and best service will be given to you. Don't lose the chance. Just take it!
Coach Outlet Online, 29.04.2012, 08:12
I am running a Burberry Outlet website, i promise all of our products are real ones, and i can deliver the order to any country .
The Discount Burberry Handbags is our main product ,and
the Burberry Scarf is hot sale now, anyone come to buy something will get a nice coupon for the first order.
jolly32, 17.05.2012, 09:42
Today, 4.html" title="Beats By Dr Dre Studio">Beats By Dr Dre Studio acoustic
title="Beats By Dr Dre Solo">Beats By Dr Dre Solo is not
title="Beats By Dr Dre iBeats">Beats By Dr Dre iBeats the only href="http://www.jordanskidsforsale.com/jordan-1-kids-c-
2.html/"title="Jordan 1 Kids">Jordan 1 Kids yardstick for href="http://www.jordanskidsforsale.com/jordan-11-kids-c-6.html /"
title="Jordan 11 Kids">Jordan 11 Kids a GOOD HEADPHONE; href="http://www.jordansretro13cheap.com/air-jordan-13-c-76.html /">Air
Jordan 13 For the Jordan-1-1//">Air Jordan 1 young users;
Jordan 8
the outward 74.html">Air Jordan Fusion 1 appearance is
title="Jordan 3">Jordan 3 also one of
23.html"title="Chanel Mens Watches">Chanel Mens Watches
the standards collections-c-12.html"title="Coach Crossbody Collections">Coach Crossbody
Collections for a GOOD HEADPHONE,
title="Coach Poppy Hand Bags">Coach Poppy Hand Bags and even a
title="Coach Poppy Bags">Coach Poppy Bags crucial standard.
title="Coach Crossbody Bags">Coach Crossbody Bags As a new
title="Mulberry Hobo Bags">Mulberry Hobo Bags emerging force
title="Mulberry Tote Bags">Mulberry Tote Bags in headphone
title="Pandora Charms">Pandora Charms industry, Monster href="http://www.pandorajewelryfactoryoutlet.org/pandora-necklaces-c-
115.html" title="Pandora Necklaces">Pandora Necklaces products lay href="http://www.chanel-bags-cheap.net/chanel255bags-c-67.html
/"title="Chanel 2.55 Bags">Chanel 2.55 Bags on href="http://www.retrojordans8.org/air-jordan-8-c-40.html
/" title="Air Jordan 8">Air Jordan 8 acoustic.
coach bags jordan shoes Monster Beats, 22.05.2012, 12:37
http://www.greatlouisvuittonbags.com/ louis vuitton handbags
http://www.louisvuittonpursesbags.org/ Louis Vuitton Bags
http://www.louisvuittononlineshops.org/ Louis Vuitton Outlet Store
http://www.officiallouisvuittonzone.net/ louis vuitton outlet online
http://www.hermesoutletus.org/ hermes bags
http://www.cheap-suprashoes.org/ discount supra shoes
http://www.louisvuittonusauks.co.uk/ louis vuitton bags
http://www.louisvuittonpurses-outlets.net/ louis vuitton handbags
louis vuitton handbags, 26.06.2012, 09:38
This site is entirely devoted to the concerns of the http://www.campingtentsbuy.com/ camping tents. We have everything from http://www.campingtentsbuy.com/1-person-tents_c1.html 1 person tents and equipment discussions to easy camping recipes to camping entertainment ideas. And while there are some http://www.campingtentsbuy.com/2-person-tents_c2.html 2 person tents like pit barbecuing and other helpful tidbits and recipes for the camp cook, you'll find the http://www.campingtentsbuy.com/3-person-tents_c3.html 3 person tents discussed at length at our other site.
RyanHaskell, 28.07.2012, 08:41

Polecamy