Policja: podszywał się pod firmę ze Skarżyska, by wyłudzać w całym kraju ubrania robocze

O oszukiwanie firm z całego kraju podejrzany jest 55-letni mężczyzna zatrzymany przez świętokrzyskich stróżów prawa. Policjanci mówią, że podszywał się między innymi pod firmę ze Skarżyska, by wyłudzać ubrania robocze.
Policja: podszywał się pod firmę ze Skarżyska, by wyłudzać w całym kraju ubrania robocze
Policjanci zatrzymali 55-latka na gorącym uczynku, gdy od kolejnej firmy odbierał wyłudzone ubrania.

fot. Policja

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna mógł działać nawet od września ubiegłego roku.

- Podszywając się pod przedstawiciela firmy ze Skarżyska, składał zamówienia na specjalistyczną, drogą odzież roboczą (spodnie, buty, bluzy, koszule, kurtki, rękawice) u firm w całym kraju - opisuje sierżant Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Według funkcjonariuszy podejrzany zamówienia składał u tych firm, u których miał możliwość korzystania z odroczonego terminu płatności. Po odbiór towaru przyjeżdżał taksówką. Według śledczych podrabiał także pocztowe dowody wpłaty. Później wyłudzone ubrania po prostu sprzedawał.

- Mężczyzna jest podejrzany o to, że w ten sposób oszukał kilkadziesiąt firm odzieżowych z całego kraju, które swe straty wyliczyły na około 70 tysięcy złotych - dodaje Damian Janus.

Sprawę rozwikłali policjanci walczący z przestępczością gospodarczą komend powiatowej w Skarżysku i wojewódzkiej w Kielcach.

- Mężczyznę, jak się okazało 55-latka z Małopolski, zatrzymali na gorącym uczynku, gdy odbierał towar w Częstochowie - informuje policjant. Policjanci zabezpieczyli ubrania i dokumenty.
Okazało się, że 55-latek jest doskonale znany organom ścigania - jest poszukiwany trzema listami gończymi za oszustwo.

W weekend mężczyzna stanął przed prokuratorem, potem przed Temidą. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za oszustwo może grozić kara nawet do ośmiu lat więzienia. Policjanci zapewniają, że to nie koniec sprawy, wciąż nad nią pracują. 

Autor: Sylwia Bławat echodnia.eu
0komentarzy

Polecamy