Praca i zarobki w Biedronce. Przygotuj się na ciężką pracę. Tu się nie siedzi

Sieć sklepów Biedronka zatrudnia obecnie 45 tys. osób, co pozwala uznać firmę za największego prywatnego pracodawcę w Polsce. Wszyscy pracownicy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Zobaczcie jak wygląda praca w Biedronce i jakie krążą o niej opinie.
Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie

fot. Jeronimo Martins Polska

  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
Na łamach portalu regiopraca.pl kontynuujemy cykl artykułów na temat pracy w znanych firmach. Dziś przyjrzymy się pracy w firmie Jeronimo Martins Polska S.A., do której należy sieć sklepów Biedronka. 

Zarobki w Biedronce: minimum 2 tys. zł brutto i umowa o pracę 

Taka umowa gwarantuje pełen pakiet świadczeń socjalnych. Najniższa płaca w Biedronce wynosi 2 tys. złotych. To kwota o ok. 20 proc. większa od krajowej płacy minimalnej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kasjerzy zarabiali więcej.

- Wynagrodzenie oczywiście rośnie w zależności od stażu, oceny pracy itp., w związku z tym zarobki wielu pracowników sklepów, w tym także kasjerów-sprzedawców, są wyższe od tej kwoty - mówi Anna Papka, starszy menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A. - Wszyscy pracownicy sieci Biedronka są także objęci systemem premiowym. W ciągu ostatnich ośmiu lat dzięki regularnym podwyżkom wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%. Pracownicy otrzymują ponadto jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku.

Serwis specjalny: Jak wygląda praca w znanych firmach? 

Na co dodatkowo mogą liczyć pracownicy? Wszystko zależy od ich potrzeb. Specjalistyczne programy pomocy przygotowane przez firmę Jeronimo Martins Polska obejmują m.in. pomoc materialną dla osób najbardziej potrzebujących, a także bezpłatne obozy letnie dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach. Z kolei pracownicy, którym urodziło się dziecko, mogą skorzystać z pomocy w ramach programu „Narodziny z Biedronką".

- W 2013 roku przekazaliśmy ok. 2300 wyprawek dla niemowląt. Natomiast dzieci pracowników, które rozpoczynają szkołę (pierwszoklasiści), dostają „biedronkowy" plecak wypełniony wieloma przyborami szkolnymi. W ubiegłym roku przekazaliśmy rodzicom pierwszoklasistów ponad 2600 wyprawek - podkreśla Anna Papka. - Organizujemy także dwutygodniowe kolonie letnie w górach lub nad morzem dla najbardziej potrzebujących dzieci pracowników oraz dzieci z najuboższych rodzin wskazanych przez Caritas Polska. W 2013 r. na kolonie organizowane przez JMP nad morzem i w górach wyjechało ponad 850 dzieci.

Firma pomaga również w opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi swoich pracowników, finansując rehabilitację, wizyty lekarskie i specjalistyczny sprzęt. W trudnych sytuacjach życiowych i materialnych pracownicy Biedronki oraz ich rodziny mogą w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę" otrzymać zapomogi oraz nieoprocentowane pożyczki, których spłata zostaje rozłożona na raty. Staż pracy lub wymiar etatu nie są brane pod uwagę przy przyznawaniu świadczeń. W 2013 roku z takiej formy skorzystało prawie 7000 rodzin.

Jednym z elementów polityki pracowniczej jest także program z zakresu profilaktyki zdrowotnej „Razem Zadbajmy o Zdrowie", w ramach którego pracownicy mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach. Do tej pory wysłano blisko 203 000 zaproszeń na badania dla kobiet oraz blisko 43 000 dla mężczyzn. Łącznie wykonano 30 500 badań.

Zobacz też: Zarobki w handlu. Najniższe pensje w handlu detalicznym 

Nie brakuje też świątecznych niespodzianek. Z okazji Bożego Narodzenia pracownicy otrzymują specjalnie przygotowane paczki dla siebie i dla swoich dzieci. W 2013 roku przekazano ponad 45 000 paczek dla wszystkich pracowników i 46 000 paczek dla ich dzieci.

Osoby zatrudnione w Biedronce mają również możliwość korzystania ze zniżek na produkty i usługi w ramach Programu Rabatowego – Moja Biedronka. Każdy pracownik otrzymuje specjalną kartę rabatową - zniżki obowiązują przez cały rok.

Jak dostać pracę w Biedronce?

Sieć się rozwija i zatrudnienie z roku na rok rośnie. W 2013 odnotowano wzrost o 5 tys. osób w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie w Polsce jest już 2400 Biedronek. Do 2015 roku ta liczba ma się zwiększyć do 3000. Oznacza to, że Biedronka do 2015 roku da ok. 9 tys. nowych miejsc pracy.

- Stale poszukujemy pracowników na wiele stanowisk – np. kasjer-sprzedawca, kierownik i zastępca kierownika sklepu, kierownik rejonu i okręgu, na stanowiska specjalistyczne w naszych biurach regionalnych czy centrach dystrybucyjnych, a także do różnych działów w centrali firmy - deklaruje Anna Papka. - Pracowników szukamy wszędzie tam, gdzie otwieramy nowe sklepy i centra dystrybucyjne oraz biura regionalne. Otwarcie nowej placówki naszej sieci generuje średnio kilkanaście miejsc pracy.

Okazuje się, że do pracy na kasie w Biedronce nie wymaga się znajomości języków obcych. Jest za to mile widziana, zwłaszcza w sklepach, znajdujących się blisko granic naszego kraju. 

Mogłoby się wydawać, że w sklepach sieciowych, takich jak Biedronka, rotacja pracowników jest dość duża. Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska zapewniają jednak, że zależy im na długookresowych relacjach z pracownikami.

Praca i zarobki Biedronka. "Przygotuj się na ciężką pracę. Tu się nie siedzi"

- Stale inwestujemy w rozwój pracowników i szkolenia, stwarzając jednocześnie możliwości awansów, zarówno pionowych, jak i poziomych. Dowodem na skuteczność tej polityki jest fakt, że ponad 90% menedżerów JMP to osoby, które awansowały wewnątrz firmy - wyjaśnia Anna Papke. - Pracownikom na wszystkich stanowiskach oferujemy wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji, przede wszystkim w ramach licznych szkoleń wewnętrznych. Rocznie realizujemy średnio 1,5 mln godzin szkoleń dla naszych pracowników.

W procesie rekrutacji analizuje się nadesłane od kandydatów zgłoszenia, rekruterzy korzystają również z takich narzędzi, jak wywiad telefoniczny oraz bezpośrednia rozmowa rekrutacyjna.

W przypadku rekrutacji na stanowiska specjalistyczne liczy się przede wszystkim wiedza i umiejętności kandydatów, przygotowywane są także testy teoretyczne oraz zadania symulacyjne.

Zobacz też: Bitwa o wolne niedziele. Czy pracownikom grożą masowe zwolnienia? 

Na stanowiska kasjera-sprzedawcy poszukuje się osób z różnym poziomem doświadczenia zawodowego. Umiejętność obsługi kasy fiskalnej oraz aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna nie są wymogiem koniecznym. Dla wszystkich pracowników sklepów opracowane zostały standardowe programy wdrożeniowo-szkoleniowe, które mają przygotować zatrudnioną osobę do nowej roli. W trakcie takiego wdrożenia pracownik przechodzi obowiązkowe szkolenia, w tym właśnie z obsługi kasy fiskalnej i zakresu BHP. Zapoznaje się też z procedurami wewnętrznymi i uczy się realizacji poszczególnych zadań pod okiem doświadczonego opiekuna. Pracownicy sklepów mają również możliwość zrobienia uprawnień do obsługi wózków elektrycznych.

Praca w Biedronce na co dzień

Sklepy Biedronka czynne są siedem dni w tygodniu, najczęściej w godzinach od 7:00 do 21:00. Wiąże się to z rozpoczynaniem pracy o różnych porach dnia oraz równoważnym systemem czasu pracy. Oznacza to, że dzień pracy może być dłuższy lub krótszy niż standardowe osiem godzin. Dodatkowe przepracowane godziny są równoważone krótszym czasem pracy w innym dniu.

Każdemu pracownikowi przysługuje także obowiązkowy nieprzerwany wypoczynek w wymiarze nie mniejszym niż 12 godzin między zmianami. Liczba osób na jednej zmianie jest sprawą indywidualną każdego sklepu, zależną od jego wielkości, ruchu klientów itp.

Praca i zarobki Biedronka. "Przygotuj się na ciężką pracę. Tu się nie siedzi"

Pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych obowiązuje odzież i obuwie robocze dostosowane do odpowiednich stanowisk. Pracownicy mają do dyspozycji pomieszczenia socjalne, w których można zagotować wodę i podgrzać posiłek, a także odpocząć. A na chwilę relaksu też znajdzie się czas.

- Czas pracy personelu sklepów ustalany jest w oparciu o przygotowane wcześniej grafiki, z zachowaniem obowiązujących norm czasu pracy i nieprzerwanego odpoczynku pomiędzy zmianami. Chcemy również przypomnieć, że w sieci sklepów Biedronka od kilku lat funkcjonuje elektroniczny system ewidencji czasu pracy, który pozwala na szczegółową, co do minuty, kontrolę czasu pracy pracowników, w celu jego prawidłowego rozliczenia - twierdzi Anna Papka. - Wspierają go dodatkowe rozwiązania zabezpieczające pracowników przed potencjalnymi nadużyciami. Mowa tu m.in. o monitoringu oraz o weryfikacji zgodności godzin logowania w kasach z godzinami pracy poszczególnych pracowników w sklepach. Czas pracy jest szczegółowo, co do minuty, rejestrowany, stanowiąc udokumentowaną podstawę wypłaty wszystkich wynagrodzeń.

Zobacz też: Wyrzucili ją z pracy, bo zjadła starego banana

Należy jednak zauważyć, że do obowiązków kasjera nie należy tylko praca na kasie. Obsługa klienta, rozładunek towaru i jego ekspozycja, a także sprzątanie - to wszystko mają na głowie osoby zatrudnione na stanowisku sprzedawcy.

- To nie jest praca dla tych, którzy chcieliby odpoczywać czy snuć się po sklepie. To jest taka praca od sprzątacza do kasjera - uprzedza Michał, jeden z bohaterów filmu promującego Biedronkę. A Dawid dodaje: - Jeśli ktoś chce tu pracować, to niech się przygotuje na ciężką pracę. Tu się nie siedzi. To nic lekkiego. 

Pod tym linkiem (http://karierawjm.pl/oferty-pracy/) znajdziecie oferty pracy w Jeronimo Martins Polska.
Sieć Biedronka otrzymała m.in. tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania przyznawanego przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz wyróżnienie w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu za 2010 rok w kategoriach: innowacje społeczne i miejsce pracy. 

Kinga Czernichowska 

Autor: Kinga Czernichowska
Wideo
  • Źródło: http://karierawjm.pl/dolacz-do-zespolu/praca-w-sklepie-biedronka/Film jest własnością biedronki.
289komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (289)

Biedronka jest ok. I towary są też ok. Piszę to jako klient, a nie pracownik. ********Jednak moim zdaniem wszystkie "programy socjalne" W KAŻDEJ FIRMIE to zwykła "śćiema" tych szefów, którzy nędznie płacą. Ludzie nie potrzebują programów socjalnych, bo nie są przecież ograniczeni. Sami wiedzą jak się uszczęśliwić - pod jednym warunkiem: że na koniec miesiąca zobaczą na koncie GODZIWĄ wypłatę, za która można GODZIWIE przeżyć miesiąc.
Gość, 28.01.2014, 12:26
Jest tylko jeden szkopuł jakie obuwie dostaje kasjer sprzedawca który ma sprzątać rozładowywać samochody oraz wszystko robić.
abonent, 28.01.2014, 13:17
NIE WOLNO siedziec podczas godzin pracy ! Kazdy kasjer/ka MUSI STAC podczas pracy zwlaszcza gdy obsluguje klienta.
Obsluga klienta na siedzaco jest obraza klienta I jest NIEDOPUSZCZALNA !
W takich sklepach pracuja tylko studenci zanim ukoncza 18 rok zycia poniewaz stawki za godzine sa MINIMALNE I bosowie ktorzy sa doroslymi osobami. Obsluga (nie bosowie) nie odpowiada za towar na sklepie, ani za braki gotowki w kasie. Jezeli sa jednak braki to nalezy sie spodziewac ze zwolnia takiego kasjera/ke jezeli mu sie to trafi kilka razy I to nieduze sumy w granicach do 20 dolarow.
emigrant na stale, 29.01.2014, 07:44
Pieniędzy a ceny w sklepach sa takie same lub nizsze niz w Polsce
Kruk, 29.01.2014, 13:10
Napisalem wyraznie ze pracuja za minimalna stawke jaka jest dla MLODOCIANYCH. Jest to o wiele mniej jak najnizsza krajowa.
Zaden dorosly by nie poszedl pracowac za taka place.
emigrant na stale, 29.01.2014, 14:10
no to może ty jedź i sprawdź !! u mnie w Biedronce pracuje aż jedna młoda i to sądze ze spokojnie 25+ reszta babeczki ok 35-40 !!
Monia, 29.01.2014, 15:26
Towary wlasnie dlatego sa tansze w sklepach na zachodzie poniewaz pracownicy maja niskie pobory i nie podbija sie cen towarow.
Jak napisalem w sklepach pracuja studenci i dzieci z gimnazjum (High School) a tylko bosowie sa doroslymi pracownikami. Pracownicy w wieku ponizej 18 roku zycia pracuja za MNIEJ niz stawka najniszego zatrudnienia i dlatego ceny towarow nie sa podbijane przez zarobki takich pracownikow. Po skonczeniu 18 lat na ich miejsce przychodza nowi ktorzy pracuja za kieszonkowe. Te osoby pracuja zazwyczaj na swoje KIESZONKOWE, a nie jak w Polsce chca utrzymywac cala kilkuosobowa rodzine i rodzicow na emeryturze z jednych poborow o najnizszej krajowej.
Takie postepowanie jest NAGANNE i dlatego jest bieda wsrod Polskich rodzin.
Kazdy powinien sam pracowac na swoje utrzymanie a nie jedna osoba utrzymywac 6-7 osob. To jest powod ze bieda jest i bedzie w Polsce.
Trzeba zmienic sposob myslenia i wziasc sie do pracy. Tutaj jak nie ma pracy to ludzie zmieniaja miejsce zamieszkania i przenosza sie do innych miejscowosci. Szlyszalas o wymarlych miastach ? Znam takie bo nie ma tam pracy i ludzie wyjechali do innych miast za praca.
emigrant na stale, 30.01.2014, 04:20
Przestań głupoty opowiadać że ceny na zachodzie są niskie z uwagi na niskie pobory! Jedź do Niemiec i zobacz ile zarabiają pracownicy w Lidlu czy Aldi i głupot nie pisz. Owszem oni nie zarbiają tyle co w fabryce mercedesa czy VW ale zarabiają tyle że wystarcza to na swobodne przeżycie.
edgar, 03.02.2014, 20:18
zyje w Niemczech od dluzszego czasu i jakos mlodziezy za kasa nie widzialam..
pracuja ludzie dorosli,czesto po 50-tce lub nawet po 60-tce ,nikt tu wieku nie ogranicza,dajesz rade,chcesz robic to robisz :)
i ku zdziwienu co niektorych tutaj dodam,ze idzie przezyc za wyplate takiej np.kasjerki.Biedni sa tutaj tylko z wyboru,panstwo naprawde pomaga i czasem probuje wyciagac z biedy za uszy,chciec tylko trzeba :) w Polsce chyba nigdy tak nie bedzie..
seule, 27.04.2014, 12:14
Prawda jest taka, że w niektórych miastach w Polsce praca za 2000 brutto to już praca pożądana, bo można się za minimalną zatyrać. A problemem jest mentalność Polaków - jak ktoś pracuje na kasie w markecie to debil i można go zgnoić, pokazując tym samym swoje chamstwo i wartość jako człowieka niższą, niż gnojonego kasjera.
Calmwater, 22.04.2015, 16:59
Mieszkam w Wielkiej Brytanii,nie pracuje w swoim zawodzie,lubie swoja prace I potrafie zarobic ponad 2200 zlotych tygodniowo. Polska to ciemnota,ktora jest rzadzaca przez mafie.Poczekajcie na euro I wtedy wam bieda tylek sciagnie!!! Buahahaha
CARRINGTON, 23.06.2015, 20:29
Więc jeżeli czujesz się już Brytyjczykiem , to nie głosuj w Wyborach w Polsce. Polska to nie ciemnota. Tylko opinię psują takie rednexy jak ty. Znasz to ?
WOLE POLSKIE GÓWNO W POLU NIŻ FIOŁKI W NEAPOLU
Marcin, 29.07.2015, 06:55
Jeżeli pracownik w Polsce najczęściej otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 1300 PLN netto, to jak nazwać taki kraj i ludzi, którzy nim rządzą? Najgorzej opłacane profesje (takie, jak sprzątaczka, ochroniarz, sprzedawca, itp) powinny umożliwiać nie tylko swobodne przeżycie, ale też zaspokajanie przynajmniej niektórych potrzeb wyższego rzędu. Tak, jak to ma miejsce w krajach cywilizowanych, Jeżeli wynagrodzenie za pracę uniemożliwia nawet zaspokojenie potrzeb podstawowych i stawia delikwenta w sytuacji dokonania wyboru w rodzaju "albo czynsz, albo chleb", to państwo, w którym obowiązują takie reguły wynagradzania pracowników można tylko znienawidzić i wyrażać się o nim w sposób powszechnie uznawany za obraźliwy i wulgarny. Najłagodniej więc rzecz ujmując: Polska to kraj barbarzyński. Niegodny szacunku, a co dopiero miłości swoich obywateli.
Antypatriota, 24.01.2016, 23:03
a wiesz ze chlopaki nie robia za 1300 na miesiac,to I spiewac sobie moga
Ken Keneth, 20.04.2016, 20:45
Komentarz został usunięty.
zapraszam do usa, zobazc kto za ile pracuje. sami mlodzi i maja siana niz wiecej sie tobie wydaje, ty idz kupic tv za 5 tys aha za polowa roku a tu idzie mlody za miesaiac wynagrodzenie i ma 50 cali samsung z kim rozmawia. nie wiesz o czym rozmawiasz znacie tylko POLSKA NIEMCY RuSCE. trzeba sie przeprowadzac nawet paliwo jest w waszych drogie nie jak u mnies do pelna tankusz ? myslec ze nie bo nie stac, u nas do pelna to ajk isc u ciebie kupic tanie buty. braki slow. pozdrownienia
nikodem, 20.08.2014, 22:18
język polski trudna jest, wiemy o dym wszyscy. Ale na miłość boską, są programy, które to robią za ciebie, jeśli nie umiesz 2 zdań sklecić poprawnie. Nawet w USA.
A jeśli nawet tego nie potrafisz, to shut up i morda w kubeł.
Duduś, 10.04.2016, 08:19
Ile to jest na polskie zł
mak, 15.10.2014, 16:16
Ile to jest na polskie zł
mak, 15.10.2014, 16:20
nie opisuj glupot przyjedz do niemiec idz do lidla robic i zobaczysz czy bedziesz tak dobrze zyc,bo bez dodatku socjalnego na mieszkanie niedasz rady wtedy Ci sie oczy otworza...
Herbert Kula, 09.11.2014, 19:41
A ja mieszkam w Szwecji i czesciowo sie zgadzam z czlowiekiem mieszkajacym nz zachodzie. W Szwecji tez zarabiaja w sklepach grosze i sa to przewaznie bardzo mlode dziewczyny. Mieszkaja ze swoimi chlopakami bo same by sie nie utrzymaly.
Gosc, 23.08.2015, 20:46
o jakim zachodzie mowisz ?? Hiszpania, Portugalia, UK , Stany?? badz dokladny.. #
Jesli mowisz o stanach to bardzo sie mylisz. nawet w McDonald jest mnostwo ludzi 30-40 lat. Zapewne zaleznie od region kraju - generalizowanie jest dla idiotow wiec odpusc. A praca nie dzieli sie na dla mlodych I dla starych a dzieli sie na prace dla osob o danych kwalifikacjach I zapotrzebowaniu na nich . Oczywiscie mozna zwiekszyc zapotrzebowanie na pracownikow w danych regionie ale mnostwo energii odnija sie o prawo pracy, prawo handlowe, nieprzejrzyste prawo, warunki fiskalne prowadzenia biznesu( np stpy podatkowe) , jakosc sadownictwa aby wyjasniac spory I jakosc biurokracji ktora niestety sama ustala sobie coraz wiecej pracy aby wysysac energie z prywatnych osob przy tym ani troche nie podnoszac swoje jjakosci I szybkosci. ( tu mowie o Polsce) Do tego akumulacja oszczednosci jest nie pozadona w Polsce ( podatek belki ) a to kapital I inwestycje w maszyny powoduje ze praca czloweika staje sie lepiej oplacana ( tzn towary realnie staja sie ''tansze'' I wiecej mozna kupic za te sama pensje)
haha, 05.02.2014, 17:12
wg twojego myślenia to z 7 osobowej rodziny(2 dorosłych reszta dzieci) kto miałby pracować? moim zdaniem to dwoje dorosłych pod warunkiem oczywiście,że znajdą opiekunkę która będzie ich dzieci pilnować (całą piątkę) ciekawe ile będą na nią musieli wydać? a dzieci niepełnoletnie bez opieki nie można zostawić-jakbyś tak w prawie rodzinnym tak ociupinę się orientował. teraz mi powiesz kto im kazał tyle dzieci sprowadzać na świat....błędne koło jeszcze" najedzony głodnego nie zrozumiał i nie zrozumie"
jan, 19.01.2015, 20:38
Tylko niestety n ie ma gdzie, lub nie spełnia wymogów. Miłosierdzie względem bliźniego wymaga, że by głodnego nakarmić zwłaszcza czlonka rodziny. Czasami rolesię odwracają. To wina polityki i systemu, że takie bezrobocie.
Luba, 07.05.2015, 20:01
Tylko niestety n ie mają gdzie, lub nie spełniają wymogów. Miłosierdzie względem bliźniego wymaga, że by głodnego nakarmić zwłaszcza czlonka rodziny. Czasami role się odwracają. To wina polityki i systemu, że takie bezrobocie.
Luba, 07.05.2015, 20:02
Puknij się w łeb. Idz popracuj za najniższą a nie siedzisz za granica
Janina Kowalska, 27.06.2015, 05:51
Nalezy zwolnic wszystkich starych a na ich miejsce zatrudnic mlodziez szkolna ktora bedzie pracowac za najnisze stawki i wtedy ceny beda nisze.
Tak postepuje ekonomicznie zachod. No ale jak sie ma wymagania BOGWIJAKIE to lepiej ze mozg wymienic.
emigrant na stale, 30.01.2014, 04:25
Tak, tak zwolnić , wszystkich starych, niech nie mają emerytury!!!!!!!!!1 Potem to Wy będziecie ich utrzymywać!!!!!!!!!!!!
AGA, 30.01.2014, 07:38
Biedronka nie przyjmuje osób, które nie mają ukończonych 18 lat. Jeśli chodzi o wynagrodzenie jest to najniższa krajowa ok. 1250 zł + premia za tajemniczego klienta raz na jakiś czas i nawet nie zawsze (zależy jak się klientowi spodoba obsługa).
Pracownik, 30.01.2014, 13:15
PRACA W BIEDRONCE TO JEST DOBRA DLA TYCH KIEROWNIKOW I ONI MAJA WSZYSTKIE PRZYWILEJE I PELNY ETAT.
ZWYKLI PRACOWNICY MUSZA BYC MLODZI I SZCZUPLI I ZWINNI I SZYBCI NIE PRZYJMUJA OSOB PUSZYSYCH , PRACUJA NA 5/8 ETATU TAK ZE ZARABIAJA 1000 ZL NA REKE I PO TAKIM ZWOLNIENIU NIE NALEZY SIE KURONIOWKA BO NIE MAJA NAJNISZEGO WYNAGRODZENIA ,
edi, 02.02.2014, 08:49
jestem z-cą kierownika zarabiam mniej niż kasjer na innym sklepie oddalonym o 30 km i uwierz że nie mamy tak pięknie jak mówisz pracuję równo z kasjerami a mam jeszcze inne zajęcia ja na początku zarabiałam 800 zl na 3\4 etatu więc masz trochę lepiej
biedronka 5 lat, 08.04.2014, 12:14
Z-ca kierownika w biedronce ma ponad 2.500 na rękę i cały etat ,kasjerzy rzadko maja cały etat.Zwykle maja ci co wlaza kierownikowi w ...Nie liczy się jakość pracy tylko na jakiego kierownika trafisz,a niektórzy są tacy że żebyś niewiem jak się starał zgnoi cię psychicznie! Przerwy których praktycznie nie ma,ale jak jesteś przydupasrm kierownika to spoko nawet co 15 minut idziesz na papieroska
Pracownik, 16.02.2016, 09:21
praca w biedronce to obóz pracy niewolników wszystko pięknie wygląda na rozmowie i szkoleniu niż jest w zeczywistosci z dni wolnych które nam się naleza sciagaja do pracy robisz wszystko jak robol pensja taka sobie jebie się po 6 dni nieraz w tygodniu biega się po tym sklebie jak niewolnik przerwa jest i to nie zawsze bo praca a jak jest te marne 15 minut to za przeproszeniem wysrac się nie zdazyc jednym słowem wielka sciema nie dajcie się w to wrobic fakt faktem ze umowę od razu walna na 1 rok potem na czas nieokreślony i to jest tylko plus i nic po zatym powodzenia
partyka, 29.07.2014, 09:07
Zapraszam do trw i życzę powodzenia , tam odpoczniecie jak napracowaliście się w biedronce bo nie pozwolono Wam posiedzieć . TRW da poleżeć i odpocząć , a jak że stabilne będzie Wasze życie jak będziecie warować pod progami TRW w firmie pracowników tymczasowych tzw. Interkadra. Kiedy już Wam się uda doczekać przejścia do TRW i zostaniecie dumnym pracownikiem tej że firmy to zaczniecie biegać od dermatologa do alergologa . Życzę powodzenia
MIkado, 22.11.2014, 20:51
Uwolniłam się z tego obozu... pracownicy traktowani są jak rzeczy nie jak ludzie i za każdy mały błąd jakiś durny wpis do pamiętnika. Sami pracownicy przez ten stres i wszystko nastawiają się tak że każdy na każdego najeżdża i każdy każdemu liże d***e. To jest chore... co do zarobków to naprawdę nie ma źle ale dziękuje pracować w takiej presji w takim pośpiechu starasz się robisz co ci karzą a i tak co słyszysz ,, JESTEŚ CH***owym pracownikiem" Grafik zmieniany jest 50 razy dziennie a jak masz wolne i tak musisz odebrać ten je****ny telefon gdzie wyświetla się biedronka a jak nie odbierzesz piszą Ci eska masz nakaz przyjścia do pracy na tą i na tą. Nie interesuje ich czy masz dziecko czy jesteś chory TY MASZ JE****AĆ od tego jesteś. Piszę to z własnego doświadczenia więc jak chcesz być traktowany/a jak śmieć to zapraszam do biedronki :D
niewolnica, 17.04.2015, 09:56
ja pracuje w biedrionce ale nadszedł czas ze sie z niej zwalniam wole miec inna prace niz lizac dupe tym gogusiom xd moze odezwiesz sie do mnie na maila lub podaj dane kontaktowe do siebie :P
anonim, 30.05.2016, 14:57
Zgadzam się a jak czasem pracuje się po 12 h to przerwa tez trwa 15min.
Nowak, 29.06.2015, 13:44
Dokladnie...o ile masz to szczęście i pozwolą iść na przerwe
Pracownik, 16.02.2016, 09:24
Nie ile masz szczęście i pozwolą iść na przerwę
Pracownik, 16.02.2016, 09:25
praca w biedronce to obóz pracy niewolników wszystko pięknie wygląda na rozmowie i szkoleniu niż jest w zeczywistosci z dni wolnych które nam się naleza sciagaja do pracy robisz wszystko jak robol pensja taka sobie jebie się po 6 dni nieraz w tygodniu biega się po tym sklebie jak niewolnik przerwa jest i to nie zawsze bo praca a jak jest te marne 15 minut to za przeproszeniem wysrac się nie zdazyc jednym słowem wielka sciema nie dajcie się w to wrobic fakt faktem ze umowę od razu walna na 1 rok potem na czas nieokreślony i to jest tylko plus i nic po zatym powodzenia
partyka, 29.07.2014, 09:08
Komentarz został usunięty.
Edi, jestem po 40 i nie jestem szczupła! Wcale nie jest tak jak piszesz (młodzi i szczupli)
puszysta, 26.06.2015, 13:06
Po pierwsze w Biedronce premia nie jest zależna od tajemniczego ( poczytaj trochę) nie będziesz bzdur wypisywać, Ty masz obowiązek dbania o wygląd sklepu, dostępność, miłą obsługę klienta, porządek na sklepie,i doprowadzenie klienta do towaru ( tak skonstruowane są umowy i podpisujemy je) TK wystawia ocenę procentową co nie jest prawdą że ma wpływ na premię. Premia jest wtedy gdy nie przekroczysz jakiegoś tam progu procentowego na PL-kach.
bik, 01.04.2014, 18:00
i nie kasjerzy maja wpływ na straty...wiele towarów też przychodzi na alokacji a nam wpisuja w straty i dup po premii....i komu najbardziej? kasjerom tym co tyraja jak woły i na okrągło i od których wogóle to niezależy! i których, przynajmniej w naszym rejonie wogóle się nie docenia! tylko pogania i karze....
betata, 05.04.2014, 09:10
gówno prawda! premia zależy od różnych czynników:
przede wszystkim wynik z poprzedniej inwentaryzacji
obrotu
wyniku tajemniczego klienta
kwoty PL (straty)
sklepy niskoobrotowe z reguły nie mają o co walczyć i dziewczyny, mimo że zapierdzielają bardziej niż koleżanki z innych sklepów, dostają kilkaset złotych mniej.... system premiowania jest moim zdaniem koniecznie do zreformowania, premie powinien przyznawac kierownik sklepu indywidualnie!
biegaj biedrono tak szybko aż kropki zgubisz, 19.08.2014, 00:22
kierownicy w takich sklepach raczej nie patrzą na każdego pracownika tak samo i taką premię przyznawali by sobie i swoim przydupasom a sami by się mniej przykładali do jak najlepszego wizerunku sklepu
ines, 27.01.2015, 16:42
Komentarz został usunięty.
Teraz jest ale i tak to mało ważne jak są straty
niewolnica, 17.04.2015, 10:00
premia zalezna jest od 3 filarów:
1-tajemniczy klient
2-poziomu strat
3-pl
pracownica, 11.05.2015, 09:37
W mojej biedronce nie ma żadnych premii a ten socjal to tylko teoria,prawda jest ,ze dostaje kazdy bon zakupowy na gwiazdke i niektórzy na wyprawkę dla dzieci pierwszoklasistów do szkoły ale to trzeba miec takiego pierwszaka.Podobno dawano im plecaki z namalowaną biedronką i dzieci nie chciały go nosić.Badania lekarskie na niektóre podstawowe są dane w prezencie raz w roku ale prawie nikt z tego nie korzysta bo musi potem opłacac podatek a w przychodni ma darmowe.Zapomogę,żeby dostac to nie wiem jakie trzeba miec dochody bo kolezanka samotna matka po podzieleniu na dwoje nie otrzymala bo się rzekomo nie nalezy a miałas i ma trudna sytuację.Awans zalezy od dobrej woli kierownika,który komu zechce przewaznie lizusom umozliwi go otrzymac. Najgorsi w tym są trudni klienci ,którzy pyskują nie mając racji i nie znając regulaminu sklepu,wszystko im wolno tj.obrażać ile wlezie kasjera ale to zarządzający tak nauczyli bo nadgorliwie chcą pozyskiwać klientów, niedługo beda przepraszać,że żyja i funkconują,ochrona jest do kitu to atrapa.Ogolnie firma nie jest zła ale brak ludzi do dobrego zarządzania.
Kaleta Anna, 23.09.2014, 17:56

Polecamy