Praca i zarobki w Biedronce. "Przygotuj się na ciężką pracę. Tu się nie siedzi"

Sieć sklepów Biedronka zatrudnia obecnie 45 tys. osób, co pozwala uznać firmę za największego prywatnego pracodawcę w Polsce. Wszyscy pracownicy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Zobaczcie jak wygląda praca w Biedronce i jakie krążą o niej opinie.
Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie

fot. Jeronimo Martins Polska

  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
  • Praca w Biedronce. Na kasie, na etacie
Na łamach portalu regiopraca.pl kontynuujemy cykl artykułów na temat pracy w znanych firmach. Dziś przyjrzymy się pracy w firmie Jeronimo Martins Polska S.A., do której należy sieć sklepów Biedronka. 

Zarobki w Biedronce: minimum 2 tys. zł brutto i umowa o pracę 

Taka umowa gwarantuje pełen pakiet świadczeń socjalnych. Najniższa płaca w Biedronce wynosi 2 tys. złotych. To kwota o ok. 20 proc. większa od krajowej płacy minimalnej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kasjerzy zarabiali więcej.

- Wynagrodzenie oczywiście rośnie w zależności od stażu, oceny pracy itp., w związku z tym zarobki wielu pracowników sklepów, w tym także kasjerów-sprzedawców, są wyższe od tej kwoty - mówi Anna Papka, starszy menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A. - Wszyscy pracownicy sieci Biedronka są także objęci systemem premiowym. W ciągu ostatnich ośmiu lat dzięki regularnym podwyżkom wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%. Pracownicy otrzymują ponadto jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku.

Serwis specjalny: Jak wygląda praca w znanych firmach? 

Na co dodatkowo mogą liczyć pracownicy? Wszystko zależy od ich potrzeb. Specjalistyczne programy pomocy przygotowane przez firmę Jeronimo Martins Polska obejmują m.in. pomoc materialną dla osób najbardziej potrzebujących, a także bezpłatne obozy letnie dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach. Z kolei pracownicy, którym urodziło się dziecko, mogą skorzystać z pomocy w ramach programu „Narodziny z Biedronką".

- W 2013 roku przekazaliśmy ok. 2300 wyprawek dla niemowląt. Natomiast dzieci pracowników, które rozpoczynają szkołę (pierwszoklasiści), dostają „biedronkowy" plecak wypełniony wieloma przyborami szkolnymi. W ubiegłym roku przekazaliśmy rodzicom pierwszoklasistów ponad 2600 wyprawek - podkreśla Anna Papka. - Organizujemy także dwutygodniowe kolonie letnie w górach lub nad morzem dla najbardziej potrzebujących dzieci pracowników oraz dzieci z najuboższych rodzin wskazanych przez Caritas Polska. W 2013 r. na kolonie organizowane przez JMP nad morzem i w górach wyjechało ponad 850 dzieci.

Firma pomaga również w opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi swoich pracowników, finansując rehabilitację, wizyty lekarskie i specjalistyczny sprzęt. W trudnych sytuacjach życiowych i materialnych pracownicy Biedronki oraz ich rodziny mogą w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę" otrzymać zapomogi oraz nieoprocentowane pożyczki, których spłata zostaje rozłożona na raty. Staż pracy lub wymiar etatu nie są brane pod uwagę przy przyznawaniu świadczeń. W 2013 roku z takiej formy skorzystało prawie 7000 rodzin.

Jednym z elementów polityki pracowniczej jest także program z zakresu profilaktyki zdrowotnej „Razem Zadbajmy o Zdrowie", w ramach którego pracownicy mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach. Do tej pory wysłano blisko 203 000 zaproszeń na badania dla kobiet oraz blisko 43 000 dla mężczyzn. Łącznie wykonano 30 500 badań.

Zobacz też: Zarobki w handlu. Najniższe pensje w handlu detalicznym 

Nie brakuje też świątecznych niespodzianek. Z okazji Bożego Narodzenia pracownicy otrzymują specjalnie przygotowane paczki dla siebie i dla swoich dzieci. W 2013 roku przekazano ponad 45 000 paczek dla wszystkich pracowników i 46 000 paczek dla ich dzieci.

Osoby zatrudnione w Biedronce mają również możliwość korzystania ze zniżek na produkty i usługi w ramach Programu Rabatowego – Moja Biedronka. Każdy pracownik otrzymuje specjalną kartę rabatową - zniżki obowiązują przez cały rok.

Jak dostać pracę w Biedronce?

Sieć się rozwija i zatrudnienie z roku na rok rośnie. W 2013 odnotowano wzrost o 5 tys. osób w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie w Polsce jest już 2400 Biedronek. Do 2015 roku ta liczba ma się zwiększyć do 3000. Oznacza to, że Biedronka do 2015 roku da ok. 9 tys. nowych miejsc pracy.

- Stale poszukujemy pracowników na wiele stanowisk – np. kasjer-sprzedawca, kierownik i zastępca kierownika sklepu, kierownik rejonu i okręgu, na stanowiska specjalistyczne w naszych biurach regionalnych czy centrach dystrybucyjnych, a także do różnych działów w centrali firmy - deklaruje Anna Papka. - Pracowników szukamy wszędzie tam, gdzie otwieramy nowe sklepy i centra dystrybucyjne oraz biura regionalne. Otwarcie nowej placówki naszej sieci generuje średnio kilkanaście miejsc pracy.

Okazuje się, że do pracy na kasie w Biedronce nie wymaga się znajomości języków obcych. Jest za to mile widziana, zwłaszcza w sklepach, znajdujących się blisko granic naszego kraju. 

Mogłoby się wydawać, że w sklepach sieciowych, takich jak Biedronka, rotacja pracowników jest dość duża. Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska zapewniają jednak, że zależy im na długookresowych relacjach z pracownikami.

Praca i zarobki Biedronka. "Przygotuj się na ciężką pracę. Tu się nie siedzi"

- Stale inwestujemy w rozwój pracowników i szkolenia, stwarzając jednocześnie możliwości awansów, zarówno pionowych, jak i poziomych. Dowodem na skuteczność tej polityki jest fakt, że ponad 90% menedżerów JMP to osoby, które awansowały wewnątrz firmy - wyjaśnia Anna Papke. - Pracownikom na wszystkich stanowiskach oferujemy wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji, przede wszystkim w ramach licznych szkoleń wewnętrznych. Rocznie realizujemy średnio 1,5 mln godzin szkoleń dla naszych pracowników.

W procesie rekrutacji analizuje się nadesłane od kandydatów zgłoszenia, rekruterzy korzystają również z takich narzędzi, jak wywiad telefoniczny oraz bezpośrednia rozmowa rekrutacyjna.

W przypadku rekrutacji na stanowiska specjalistyczne liczy się przede wszystkim wiedza i umiejętności kandydatów, przygotowywane są także testy teoretyczne oraz zadania symulacyjne.

Zobacz też: Bitwa o wolne niedziele. Czy pracownikom grożą masowe zwolnienia? 

Na stanowiska kasjera-sprzedawcy poszukuje się osób z różnym poziomem doświadczenia zawodowego. Umiejętność obsługi kasy fiskalnej oraz aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna nie są wymogiem koniecznym. Dla wszystkich pracowników sklepów opracowane zostały standardowe programy wdrożeniowo-szkoleniowe, które mają przygotować zatrudnioną osobę do nowej roli. W trakcie takiego wdrożenia pracownik przechodzi obowiązkowe szkolenia, w tym właśnie z obsługi kasy fiskalnej i zakresu BHP. Zapoznaje się też z procedurami wewnętrznymi i uczy się realizacji poszczególnych zadań pod okiem doświadczonego opiekuna. Pracownicy sklepów mają również możliwość zrobienia uprawnień do obsługi wózków elektrycznych.

Praca w Biedronce na co dzień

Sklepy Biedronka czynne są siedem dni w tygodniu, najczęściej w godzinach od 7:00 do 21:00. Wiąże się to z rozpoczynaniem pracy o różnych porach dnia oraz równoważnym systemem czasu pracy. Oznacza to, że dzień pracy może być dłuższy lub krótszy niż standardowe osiem godzin. Dodatkowe przepracowane godziny są równoważone krótszym czasem pracy w innym dniu.

Każdemu pracownikowi przysługuje także obowiązkowy nieprzerwany wypoczynek w wymiarze nie mniejszym niż 12 godzin między zmianami. Liczba osób na jednej zmianie jest sprawą indywidualną każdego sklepu, zależną od jego wielkości, ruchu klientów itp.

Praca i zarobki Biedronka. "Przygotuj się na ciężką pracę. Tu się nie siedzi"

Pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych obowiązuje odzież i obuwie robocze dostosowane do odpowiednich stanowisk. Pracownicy mają do dyspozycji pomieszczenia socjalne, w których można zagotować wodę i podgrzać posiłek, a także odpocząć. A na chwilę relaksu też znajdzie się czas.

- Czas pracy personelu sklepów ustalany jest w oparciu o przygotowane wcześniej grafiki, z zachowaniem obowiązujących norm czasu pracy i nieprzerwanego odpoczynku pomiędzy zmianami. Chcemy również przypomnieć, że w sieci sklepów Biedronka od kilku lat funkcjonuje elektroniczny system ewidencji czasu pracy, który pozwala na szczegółową, co do minuty, kontrolę czasu pracy pracowników, w celu jego prawidłowego rozliczenia - twierdzi Anna Papka. - Wspierają go dodatkowe rozwiązania zabezpieczające pracowników przed potencjalnymi nadużyciami. Mowa tu m.in. o monitoringu oraz o weryfikacji zgodności godzin logowania w kasach z godzinami pracy poszczególnych pracowników w sklepach. Czas pracy jest szczegółowo, co do minuty, rejestrowany, stanowiąc udokumentowaną podstawę wypłaty wszystkich wynagrodzeń.

Zobacz też: Wyrzucili ją z pracy, bo zjadła starego banana

Należy jednak zauważyć, że do obowiązków kasjera nie należy tylko praca na kasie. Obsługa klienta, rozładunek towaru i jego ekspozycja, a także sprzątanie - to wszystko mają na głowie osoby zatrudnione na stanowisku sprzedawcy.

- To nie jest praca dla tych, którzy chcieliby odpoczywać czy snuć się po sklepie. To jest taka praca od sprzątacza do kasjera - uprzedza Michał, jeden z bohaterów filmu promującego Biedronkę. A Dawid dodaje: - Jeśli ktoś chce tu pracować, to niech się przygotuje na ciężką pracę. Tu się nie siedzi. To nic lekkiego. 

Pod tym linkiem (http://karierawjm.pl/oferty-pracy/) znajdziecie oferty pracy w Jeronimo Martins Polska.
Sieć Biedronka otrzymała m.in. tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania przyznawanego przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz wyróżnienie w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu za 2010 rok w kategoriach: innowacje społeczne i miejsce pracy. 

Kinga Czernichowska 

Autor: Kinga Czernichowska
Wideo
  • Źródło: http://karierawjm.pl/dolacz-do-zespolu/praca-w-sklepie-biedronka/Film jest własnością biedronki.
187komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (187)

Biedronka jest ok. I towary są też ok. Piszę to jako klient, a nie pracownik. ********Jednak moim zdaniem wszystkie "programy socjalne" W KAŻDEJ FIRMIE to zwykła "śćiema" tych szefów, którzy nędznie płacą. Ludzie nie potrzebują programów socjalnych, bo nie są przecież ograniczeni. Sami wiedzą jak się uszczęśliwić - pod jednym warunkiem: że na koniec miesiąca zobaczą na koncie GODZIWĄ wypłatę, za która można GODZIWIE przeżyć miesiąc.
Gość, 28.01.2014, 12:26
Jest tylko jeden szkopuł jakie obuwie dostaje kasjer sprzedawca który ma sprzątać rozładowywać samochody oraz wszystko robić.
abonent, 28.01.2014, 13:17
NIE WOLNO siedziec podczas godzin pracy ! Kazdy kasjer/ka MUSI STAC podczas pracy zwlaszcza gdy obsluguje klienta.
Obsluga klienta na siedzaco jest obraza klienta I jest NIEDOPUSZCZALNA !
W takich sklepach pracuja tylko studenci zanim ukoncza 18 rok zycia poniewaz stawki za godzine sa MINIMALNE I bosowie ktorzy sa doroslymi osobami. Obsluga (nie bosowie) nie odpowiada za towar na sklepie, ani za braki gotowki w kasie. Jezeli sa jednak braki to nalezy sie spodziewac ze zwolnia takiego kasjera/ke jezeli mu sie to trafi kilka razy I to nieduze sumy w granicach do 20 dolarow.
emigrant na stale, 29.01.2014, 07:44
Pieniędzy a ceny w sklepach sa takie same lub nizsze niz w Polsce
Kruk, 29.01.2014, 13:10
Napisalem wyraznie ze pracuja za minimalna stawke jaka jest dla MLODOCIANYCH. Jest to o wiele mniej jak najnizsza krajowa.
Zaden dorosly by nie poszedl pracowac za taka place.
emigrant na stale, 29.01.2014, 14:10
no to może ty jedź i sprawdź !! u mnie w Biedronce pracuje aż jedna młoda i to sądze ze spokojnie 25+ reszta babeczki ok 35-40 !!
Monia, 29.01.2014, 15:26
Towary wlasnie dlatego sa tansze w sklepach na zachodzie poniewaz pracownicy maja niskie pobory i nie podbija sie cen towarow.
Jak napisalem w sklepach pracuja studenci i dzieci z gimnazjum (High School) a tylko bosowie sa doroslymi pracownikami. Pracownicy w wieku ponizej 18 roku zycia pracuja za MNIEJ niz stawka najniszego zatrudnienia i dlatego ceny towarow nie sa podbijane przez zarobki takich pracownikow. Po skonczeniu 18 lat na ich miejsce przychodza nowi ktorzy pracuja za kieszonkowe. Te osoby pracuja zazwyczaj na swoje KIESZONKOWE, a nie jak w Polsce chca utrzymywac cala kilkuosobowa rodzine i rodzicow na emeryturze z jednych poborow o najnizszej krajowej.
Takie postepowanie jest NAGANNE i dlatego jest bieda wsrod Polskich rodzin.
Kazdy powinien sam pracowac na swoje utrzymanie a nie jedna osoba utrzymywac 6-7 osob. To jest powod ze bieda jest i bedzie w Polsce.
Trzeba zmienic sposob myslenia i wziasc sie do pracy. Tutaj jak nie ma pracy to ludzie zmieniaja miejsce zamieszkania i przenosza sie do innych miejscowosci. Szlyszalas o wymarlych miastach ? Znam takie bo nie ma tam pracy i ludzie wyjechali do innych miast za praca.
emigrant na stale, 30.01.2014, 04:20
Przestań głupoty opowiadać że ceny na zachodzie są niskie z uwagi na niskie pobory! Jedź do Niemiec i zobacz ile zarabiają pracownicy w Lidlu czy Aldi i głupot nie pisz. Owszem oni nie zarbiają tyle co w fabryce mercedesa czy VW ale zarabiają tyle że wystarcza to na swobodne przeżycie.
edgar, 03.02.2014, 20:18
zyje w Niemczech od dluzszego czasu i jakos mlodziezy za kasa nie widzialam..
pracuja ludzie dorosli,czesto po 50-tce lub nawet po 60-tce ,nikt tu wieku nie ogranicza,dajesz rade,chcesz robic to robisz :)
i ku zdziwienu co niektorych tutaj dodam,ze idzie przezyc za wyplate takiej np.kasjerki.Biedni sa tutaj tylko z wyboru,panstwo naprawde pomaga i czasem probuje wyciagac z biedy za uszy,chciec tylko trzeba :) w Polsce chyba nigdy tak nie bedzie..
seule, 27.04.2014, 12:14
Komentarz został usunięty.
zapraszam do usa, zobazc kto za ile pracuje. sami mlodzi i maja siana niz wiecej sie tobie wydaje, ty idz kupic tv za 5 tys aha za polowa roku a tu idzie mlody za miesaiac wynagrodzenie i ma 50 cali samsung z kim rozmawia. nie wiesz o czym rozmawiasz znacie tylko POLSKA NIEMCY RuSCE. trzeba sie przeprowadzac nawet paliwo jest w waszych drogie nie jak u mnies do pelna tankusz ? myslec ze nie bo nie stac, u nas do pelna to ajk isc u ciebie kupic tanie buty. braki slow. pozdrownienia
nikodem, 20.08.2014, 22:18
o jakim zachodzie mowisz ?? Hiszpania, Portugalia, UK , Stany?? badz dokladny.. #
Jesli mowisz o stanach to bardzo sie mylisz. nawet w McDonald jest mnostwo ludzi 30-40 lat. Zapewne zaleznie od region kraju - generalizowanie jest dla idiotow wiec odpusc. A praca nie dzieli sie na dla mlodych I dla starych a dzieli sie na prace dla osob o danych kwalifikacjach I zapotrzebowaniu na nich . Oczywiscie mozna zwiekszyc zapotrzebowanie na pracownikow w danych regionie ale mnostwo energii odnija sie o prawo pracy, prawo handlowe, nieprzejrzyste prawo, warunki fiskalne prowadzenia biznesu( np stpy podatkowe) , jakosc sadownictwa aby wyjasniac spory I jakosc biurokracji ktora niestety sama ustala sobie coraz wiecej pracy aby wysysac energie z prywatnych osob przy tym ani troche nie podnoszac swoje jjakosci I szybkosci. ( tu mowie o Polsce) Do tego akumulacja oszczednosci jest nie pozadona w Polsce ( podatek belki ) a to kapital I inwestycje w maszyny powoduje ze praca czloweika staje sie lepiej oplacana ( tzn towary realnie staja sie ''tansze'' I wiecej mozna kupic za te sama pensje)
haha, 05.02.2014, 17:12
Nalezy zwolnic wszystkich starych a na ich miejsce zatrudnic mlodziez szkolna ktora bedzie pracowac za najnisze stawki i wtedy ceny beda nisze.
Tak postepuje ekonomicznie zachod. No ale jak sie ma wymagania BOGWIJAKIE to lepiej ze mozg wymienic.
emigrant na stale, 30.01.2014, 04:25
Tak, tak zwolnić , wszystkich starych, niech nie mają emerytury!!!!!!!!!1 Potem to Wy będziecie ich utrzymywać!!!!!!!!!!!!
AGA, 30.01.2014, 07:38
Biedronka nie przyjmuje osób, które nie mają ukończonych 18 lat. Jeśli chodzi o wynagrodzenie jest to najniższa krajowa ok. 1250 zł + premia za tajemniczego klienta raz na jakiś czas i nawet nie zawsze (zależy jak się klientowi spodoba obsługa).
Pracownik, 30.01.2014, 13:15
PRACA W BIEDRONCE TO JEST DOBRA DLA TYCH KIEROWNIKOW I ONI MAJA WSZYSTKIE PRZYWILEJE I PELNY ETAT.
ZWYKLI PRACOWNICY MUSZA BYC MLODZI I SZCZUPLI I ZWINNI I SZYBCI NIE PRZYJMUJA OSOB PUSZYSYCH , PRACUJA NA 5/8 ETATU TAK ZE ZARABIAJA 1000 ZL NA REKE I PO TAKIM ZWOLNIENIU NIE NALEZY SIE KURONIOWKA BO NIE MAJA NAJNISZEGO WYNAGRODZENIA ,
edi, 02.02.2014, 08:49
jestem z-cą kierownika zarabiam mniej niż kasjer na innym sklepie oddalonym o 30 km i uwierz że nie mamy tak pięknie jak mówisz pracuję równo z kasjerami a mam jeszcze inne zajęcia ja na początku zarabiałam 800 zl na 3\4 etatu więc masz trochę lepiej
biedronka 5 lat, 08.04.2014, 12:14
praca w biedronce to obóz pracy niewolników wszystko pięknie wygląda na rozmowie i szkoleniu niż jest w zeczywistosci z dni wolnych które nam się naleza sciagaja do pracy robisz wszystko jak robol pensja taka sobie jebie się po 6 dni nieraz w tygodniu biega się po tym sklebie jak niewolnik przerwa jest i to nie zawsze bo praca a jak jest te marne 15 minut to za przeproszeniem wysrac się nie zdazyc jednym słowem wielka sciema nie dajcie się w to wrobic fakt faktem ze umowę od razu walna na 1 rok potem na czas nieokreślony i to jest tylko plus i nic po zatym powodzenia
partyka, 29.07.2014, 09:07
praca w biedronce to obóz pracy niewolników wszystko pięknie wygląda na rozmowie i szkoleniu niż jest w zeczywistosci z dni wolnych które nam się naleza sciagaja do pracy robisz wszystko jak robol pensja taka sobie jebie się po 6 dni nieraz w tygodniu biega się po tym sklebie jak niewolnik przerwa jest i to nie zawsze bo praca a jak jest te marne 15 minut to za przeproszeniem wysrac się nie zdazyc jednym słowem wielka sciema nie dajcie się w to wrobic fakt faktem ze umowę od razu walna na 1 rok potem na czas nieokreślony i to jest tylko plus i nic po zatym powodzenia
partyka, 29.07.2014, 09:08
Po pierwsze w Biedronce premia nie jest zależna od tajemniczego ( poczytaj trochę) nie będziesz bzdur wypisywać, Ty masz obowiązek dbania o wygląd sklepu, dostępność, miłą obsługę klienta, porządek na sklepie,i doprowadzenie klienta do towaru ( tak skonstruowane są umowy i podpisujemy je) TK wystawia ocenę procentową co nie jest prawdą że ma wpływ na premię. Premia jest wtedy gdy nie przekroczysz jakiegoś tam progu procentowego na PL-kach.
bik, 01.04.2014, 18:00
i nie kasjerzy maja wpływ na straty...wiele towarów też przychodzi na alokacji a nam wpisuja w straty i dup po premii....i komu najbardziej? kasjerom tym co tyraja jak woły i na okrągło i od których wogóle to niezależy! i których, przynajmniej w naszym rejonie wogóle się nie docenia! tylko pogania i karze....
betata, 05.04.2014, 09:10
gówno prawda! premia zależy od różnych czynników:
przede wszystkim wynik z poprzedniej inwentaryzacji
obrotu
wyniku tajemniczego klienta
kwoty PL (straty)
sklepy niskoobrotowe z reguły nie mają o co walczyć i dziewczyny, mimo że zapierdzielają bardziej niż koleżanki z innych sklepów, dostają kilkaset złotych mniej.... system premiowania jest moim zdaniem koniecznie do zreformowania, premie powinien przyznawac kierownik sklepu indywidualnie!
biegaj biedrono tak szybko aż kropki zgubisz, 19.08.2014, 00:22
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
bylem rok w hiszpanii, 4 miechy w austrii, kilka tygodni w niemczech, plus turystycznie zwiedzilem praktycznie cala europe i ni cholery nie widzialem w marketach ludzi oblugujacych na stojaco i wylacznie mlodych ludzi. chyba ze w USA. to zbyt glupi kraj zebym sie na jego temat wypowiadal
najakim, 30.01.2014, 06:23
Komentarz został usunięty.
Pierdoły gadasz, dawno mieszkam na zachodzie od Odry i u nas kasjerka normalnie siedzi, nikt od niej nie wymaga aby stała, nigdy nie odczuwałem tego jako obrazę. Co za debil wymyśla takie nie życiowe zasady.
klient, 29.01.2014, 19:30
W USA kasjer na stojąco kasuje klienta.
as, 29.01.2014, 21:45
Komentarz został usunięty.
W OPOLU KASJERKI Z BIEDRONKI JAK I Z INNYCH SKLEPOW SIEDZA NIE STOJA.I BARDZO DOBRZE ZE SIEDZA.NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA:)
KLIENTKA, 30.01.2014, 21:12
Co do stania to muszę cię zmartwić bo faktycznie u nas w Biedronce kasjerki STOJĄ I TO NA SIEDZĄCO obsługując klientów
frytka , 31.01.2014, 09:43
Przecież pod koniec artykułu "Dawid dodaje: - Jeśli ktoś chce tu pracować, to niech się przygotuje na ciężką pracę. Tu się nie siedzi." Skoro osoba wybrana do reprezentowania pracowników Biedronki w mediach mówi, że się tam jednak nie siedzi, to może oni siedzą na stojąco przy tych kasach? Albo stoją na siedząco? Albo... wybrali przygłupa z jakiejś Biedronki, by opowiadał bzdury ;).
Krzysiek, 01.07.2014, 17:15
"Tu się nie siedzi." znaczy tylko tyle, że pracownicy cały czas coś robią, a więc nie mają czasu siedzieć.lol
Ala, 07.07.2014, 19:35
Zapyzialy pracodawca polski,któremu gówn. sie nie odkleilo od butów-wymaga niewiadomo czego,a płacici jak niewolnikowi
fg, 09.08.2014, 15:46
Gdzie ty widzisz stojacych kasjerow na zachodzie?
Chyba na dzikim zachodzie ze strzelba w reku...
.Wez sie puknij czlowieku w glowe zanim cos napiszesz.
Pan Nl , 30.01.2014, 04:45
Byłam w kilku krajach i jakoś wszędzie kasuja na siedząco. Chyba że komuś wygodniej na stojąco tak jak u nas to sobie wstaje :-)
iza, 30.01.2014, 07:11
Byłam w kilku krajach i jakoś wszędzie kasuja na siedząco. Chyba że komuś wygodniej na stojąco tak jak u nas to sobie wstaje :-)
iza, 30.01.2014, 07:11
Byłam w kilku krajach i jakoś wszędzie kasuja na siedząco. Chyba że komuś wygodniej na stojąco tak jak u nas to sobie wstaje :-)
iza, 30.01.2014, 07:12
"studenci zanim ukoncza 18 rok zycia " dzini jacyś Ci studenci , jacys młodzi i chyba jeszcze nie maj matury
fd, 31.01.2014, 00:16
Nawet uczen szkoly podstawowej nazywa sie po angielsku studentem.
emigrant na stale, 31.01.2014, 04:43
Tak. Tylko że jesteśmy w Polsce i piszemy po polsku.
ja, 31.01.2014, 19:18
TO NIE JEST ZACHÓD TYLKO DZIKI WSCHÓD WIEC PO CO TE PORÓWNANIA
KOPACZEWSKA, 01.02.2014, 15:52
ale na dzikim zachodzie.
kjcvzx, 10.02.2014, 14:52
Wiesz co moja mama pracuje 130 godzin na mies a dostaje wypłate Najniższa krajową(1100zł)
Anonimowy, 21.03.2014, 21:23
Co Ty piszesz? Na zachodzie normalnie też siedzą na dupach i nie pier*ol bo byłem i widziałem w Holandii i Niemczech.
Uther17, 26.04.2014, 17:08
TO sobie postój przez 8 godzin przy kasie.Każdy mądry jak się nie przekona na własnej skórze k
Wałkuska, 31.05.2014, 15:42
pracownik sklepu nie rozładowuje samochodów... od tego jest kierowca który jest pracownikiem firmy zewnętrznej... a obuwie ochronne zgodne z zasadami bhp dostaje każdy pracownik.
znawca, 29.01.2014, 14:43
Kto powiedział że my musimy rozładowywać samochody? Od tego są kierowcy a buty z normami bhp otrzymujemy... A wracając do tematu rozładunku samochodów to żaden pracownik sklepu magazynu nie ma prawa wejść na naczepę tylko kierowca może
Pracownik Biedronki, 29.01.2014, 18:31
kierowca rozładowuje tira...na magazyn, nastepnie max 2 osoby muszą rozładować towar na sklepie kierowca tego nie zrobi
betata, 05.04.2014, 09:15
Dostałam kiedys takie buty z normą BHP.......wystarczyły 2 miesiące....potem przez 3 lata moje kolana i kostki wymagały rehabilitacji......i były ze skóry ,i antyposlizgowe, i wogóle cacy....
co jest dobre do wszystkiego ,to jest do niczego, 06.09.2014, 20:24