Pieniądze z tytułu urodzenia się dziecka

Od przyszłego roku wprowadzone będzie kryterium dochodowe uprawniające do przyznania becikowego.
Pieniądze z tytułu urodzenia się dziecka
Od stycznia 2012 roku prawo do tzw. becikowego jest uzależnione od przedstawienia zaświadczenia, że mama dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. fot. Mokra/sxc.hu
  • Pieniądze z tytułu urodzenia się dziecka
Dodaj komentarz

Komentarze (48)

witam bezsens jak zwykle a która mama lata od poczęcia do lekarza te 10 tygodni to chyba dla mam które oczekują długo na dziecko i starają się a nie mogą .ja mam już 6 i nigdy nie było takiej kpiny z becikowym urodziłam dzidzie w lutym 2012 a zaszłam w 2011 a i tak ustawa mnie dotkneła mam karte ciąży od 14 tygodnia i nic mi się nie należy .kpiny rząd szuka zarobku nawet na tych banalnych na wyprawkę pieniążkach żal mi tego państwa i tego że tu mieszkam.Za granicą to dbają o swoje maleństwa a u nas pozwalają im żyć za te 63 zł rodzinnego .4 paczuszki pampersów .szkoda słów.pozdrawiam
młoda mama, 03.04.2012, 22:57
sorki ale co z ciebie za matka jak idziesz do lekarza bedac w ciazy w 14 tyg????????????? nie martwisz sie o dziecko ??????? czy jest zdrowe??????? z choinki sie urwalas nie wiesz ze do 10 tg trzeba sie zjawic u lekarza ??????? kazdy o tym trabil !!!!!!!! no ale tak to jest jak sie czlowiek skupia na robieniu to wypada z obiegu informacji heheheehehheeheheh:)
LILI, 08.04.2012, 10:28
No tak wiesz mam 14 lat i nie wiem jak to jest być w ciąży
Lorenc, 10.04.2012, 07:20
Po pierwsze dziewczyno nie zawsze mozna zauwazyc ze jest sie w ciązy od razu bo zdażaja sie ciąże , w których na początku moga wystąpić krwawienia podobne do okresu, a po drugie nie kazdego stać na prywatne wizyty u ginekologa , a do lekarza czeka sie czasami 2 miesiące. Więc napierw pomyśl , a później pisz
Spk, 23.04.2012, 16:29
bzdury chodzę do lekarz z kasy chorych i rejestruje się do trzech dni przed wizytą. dla chcącego nic trudnego
mama, 27.04.2012, 08:50
tak sie sklada za 30maja zauwazylam ze cos jest nie tak i tego samego dnia zadzwonilam do przychodni aby zapisac sie do ginekologa.i paniusia slyszac ze prawdopodobnie jestwm w ciazy stwierdzila ze najblizszy termin to 22sierpni!!!!poszlam prywatnie,zaplacilam za wizyte 170zl i okazalo sie ze jestem w 8tyg ciazy(okresu nie mialam tylko w ostanim miesiacu)w ktorym tygodniu bym byla zglaszajac sie na nfz 22sierpnia?wiec nie chrzan ze kazda matka powinna wiedziec od razu ze jest w ciazy bo nie kazdego stac na prywatnego lekarza a kolejki na fundusz sa ogromne!!
Krzyzanowska, 16.07.2012, 17:38
tak sie sklada za 30maja zauwazylam ze cos jest nie tak i tego samego dnia zadzwonilam do przychodni aby zapisac sie do ginekologa.i paniusia slyszac ze prawdopodobnie jestwm w ciazy stwierdzila ze najblizszy termin to 22sierpni!!!!poszlam prywatnie,zaplacilam za wizyte 170zl i okazalo sie ze jestem w 8tyg ciazy(okresu nie mialam tylko w ostanim miesiacu)w ktorym tygodniu bym byla zglaszajac sie na nfz 22sierpnia?wiec nie chrzan ze kazda matka powinna wiedziec od razu ze jest w ciazy bo nie kazdego stac na prywatnego lekarza a kolejki na fundusz sa ogromne!!
Krzyzanowska, 16.07.2012, 17:43
Wiesz co... gadasz głupoty, bo skoro są mega kolejki na kasę chorych, a na prywatną wizytę Cię nie stać, to zawsze masz wyjście i możesz wybrać się do szpitala na oddział ginekologiczny, że Cię niby boli podbrzusze i podejrzewasz ciążę, a bóle Cię martwią. Zbadają Cię, zrobią zapewne usg i muszą wpisać w kartę pacjenta rozpoznanie z datą aktualną. Kartę ciąży faktycznie zwykle wydają między 12, a 14 tc, ale termin pierwszej wizyty wpisany jest faktyczny. Kartę wydaje się później, ponieważ większość poronień zdarza się do tego czasu i brzydko mówiąc w takim przypadku karta nie jest potrzebna. Zresztą lepiej chyba wydać te 100- 150 zł na prywatną wizytę, niż za późno wybrać się na kasę chorych i stracić becikowe. Jednak gdybyś chciała, to znalazłabyś rozwiązanie. Ale jak to mówią: kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.
toja, 27.08.2012, 19:04
Jak nie stać ich na wizyte prywatna to do cholery za co utrzymaja dziecko - za becikowe ,jak nie maja 80-120 pln na wizyte u lekarza - takie sa koszta USG ginekologiocznego ktore wystarczy przed 10 tygodniem . po drugie do specjalistó nie ma rejonizacji wiec jesli w jedej przychodni sa kolejki mozesz zadzwonic do jakiejkolwiek innej i sie zarejestrowac wiec chcieć znaczy móc .
Mama 3 córek, 18.09.2012, 09:11
Nie trzeba nawet iść do lekarza test BetaHcg kosztuje ok 20 zł żeby sprawdzić i wówczas z takim papierkiem na pewno łatwiej jest dostać się do lekarza jeśli wyjdzie że jest ciąża. Poza tym jak niektórzy piszą dla chcącego nic trudnego ja kiedyś objechałam dwa miasta żeby znaleźć ginekologa na kasę ...
Pająk , 21.09.2012, 08:30
ja rowniez uwazam ze nie ma powodu za wczesnie isc na wizyte,pierwsza taka z usg powinna byc ok7-8tyg ciazy.a dlaczego?otoz ja poszlam na wizyte bedac w6tyg.lekarz zrobil usg i stwierdzil ze plod jest prawdopodobnie martwy,bo nie ma echa serduszka.bylam zalamana :( zapisalam sie na wizyte za tydzien do innego lekarza.to bylo7dni koszmaru...na wizycie okazalo sie ze serduszko bije mocno i wyraznie a tamten lekarz byl idiota proponujac usg w tak mlodej ciazy...
strozak, 11.04.2013, 16:14
Zgadzam sie z tym ,że nie każdego stac na prywatnego lekarzaa na kase chorych to miesiac wczesniej musiałam sie zapisac,a niekiedy nawet trzeba byc wczesnie rano aby sie dostac tam .bo maja limit ile osób przyjmie.własnie taka jest nasza służba zdrowia
aga., 02.01.2013, 09:03
jestes idiotka lub idiota
nie kazda ciaza jest taka sama i nie kazda kobieta wie ze jest w ciazy co z ciebie za czlowiek???????????? bezmózgowy
edyta , 12.03.2013, 12:31
a moze sobie zle obliczyła nie krytykuj nikogo bo zapewne sama jestes nie lepsza a to ze poszla w tym tygodniu to nie znaczy ze sie nie martwiła pewnie najlepiej chodzic od 1dnia i sie przeswietlac i grzebac co 2tyg moze ty jestes tego zdania ale zapewne nie wszyscy
aga, 15.03.2013, 17:14
uważam iż każda kobieta powinna regularnie odwiedzać ginekologa w ciązy i nie uważam iż jest to "latanie". Ja byłam u lekarza już w 2 tygodniu ciązy i nie uważam by była to zbytnia przesada, bo zdrowie maluszka przede wszytskim...
przyszła mamuśka, 11.04.2012, 19:27
chodzi o to że nie każda dziewczyna wie że jest w ciąży przed 10 tyg Te co mają nie regularne okresy i są szczupłe jak deski i do tego nie planują dopiero zazwyczaj w 3 miesiącu zauważają.Dużo dziewczyn takich znam
nie w ciązy, 14.04.2012, 18:27
A ja uwazam, ze przez takie dzialanie nasze panstewko chce Polaków wyplenić a wtedy żydki będa mialy tutaj raj!!!!!!!!!!!!!!
Mamka, 15.04.2012, 10:51
najlepiej to zabrać wszystko becikowe rodzinne a dać podwyszki w sejmie.Ludzie i oni chcą żeby był przyrost naturalny jak bedą tak żadzic to bedzie jeszcze gorzej
mama 2 dzieci, 23.04.2012, 14:25
przepraszam, jak dowiedziałaś się o ciąży w drugim tygodniu ? przez ponad tydzień jajeczko się w macicy umieszcza, coś tu chyba nie gra ...
anonim98, 11.07.2012, 23:00
Iwona, 29.05.2013, 22:37
Pewnie niech zabiorą matkom wszystko. Potem narzekaja na niż demograficzny. Co za ciele to wymysliło???
jagoda, 23.04.2012, 22:46
Ja o dzieci się długo nie starałam a karte ciąży miałam przy pierwszym od 7 tygodnia, a przy drugim od 8, jak większość moich znajomych. Myślę że tak póżna wizyta świadczy o braku odpowiedzialności i mam nadzieję że pozostałe matki są bardziej odpowiedzialne
mama, 27.04.2012, 08:48
to już nawet na usg genetyczne jest za późno, nic dziwnego, że nic Ci się nie należy, robisz dzieci chyba na ilość, nie myśląc o ich i swoim zdrowiu.
asiek, 07.11.2012, 12:21
nie krytykuj debilko idiotko l;udzi jak nie znasz sie a te co chodza w 2tydz ciazy to jak dlsa mnie sa nienormalne i uwiezcie ze takie wczesniejsze wizyty niezawsze wychodza na dobre
aga, 15.03.2013, 17:20
bylam w podobnej sytuacji tyle ze w 12 tygodniu
glowacka, 29.11.2012, 19:20
to naprawdę prostactwo, podnieśli podatek na ubrania dziecięce, redukują becikowe, naprawdę brak słów krytyki dla obecnych rządzących
ses, 26.04.2012, 23:33
Coach Outlet Online has made every effort to develop plenty of new shapes, images, colors and ideas of Coach Handbags to the Coach Outlet Online collection. Nevertheless, the Coach Outlet point that customers care about most Coach Outlet is the quality, price and materials. People talk about Coach Purses Outlet simple but elegant design, wonderful and clever colorway and its mistery crazily. Indeed, Cheap Coach Handbags is a very appealing Coach products to ladies who want to change their dress style from common to gentle. Now Coach Factory is on hot sales at a high dicount price. We don't think you're about to miss it. Fast shipping and best service will be given to you. Welcome to order in Coach Outlet Online! Our Coach Factory now offer you the latest and most fashionable Coach Handbags. Coach Factory Outlet are all discounted on big sales. Fast shipping and best service will be given to you. Don't lose the chance. Just take it!
Coach Outlet Online, 29.04.2012, 08:10
Wiecie co wy się tu nie sprzeczajcie bo każda z was ma racje i nie ma co oblegać drugiej osoby. Fakt najlepiej zgłosić się do lekarza jak najszybciej się da żeby wszystko było w porządku. Ale są naprawde takie przypadki że dziewczyny naprawde nie wiedzą że są w ciąży. Ja jestem osobą która bardzo chciała mieć dziecko starałam się o nie więc wiedziałam że coś może być że się udało. Ale są dziewczyny które się nie starały i nie wiedzą. Wyobraźcie sobie że ja poszłam do lekarza jak okres spóźniał mi się dobry tydzień powtarzam dobry ! Testy wychodziły negatywne. Ponadto lekarz nie widział ciąży bo uważał że jest jeszcze za wcześnie i on nie stwierdza ciąży... także ja straciłam nadzieje i stwierdziłam że ciąży nie ma a okres mi się poprostu spóźnia... no ale jak już okres spoźniał mi się 2 tygodnie stwierdziłam że nie noo to nie możliwe... Zrobiłam test (kolejny) i wylazły mi 2 grubaśnie krechy. byłam w szoku... Chciałam się zarejestrować do lekarza na kase chorych to miejsce jestt dopiero za półtora miesiąca... Będe się rejestrować do prywatnego także to nie jest tak pewne że każdy się do wie we wczesnym czasie także to z tym becikowym jest porąbane że musi być 10 tydzień... ja byłam był to pewnie 4 tydzień a lekarz ciąży nie stwierdził i gdzie tu sprawiedliwość teraz się wybieram do lekarza a jest to już 8 tydzień... a jakbym się nie dostała nigdzie do lekarza to co bym miała zrobić ?? Chore prawo :/
polariska, 11.06.2012, 10:38
Bezsensowne przepisy. U nas w ośrodku czeka się 5-8 tyg na wizytę takie oblężenie i dostałam się do lekarza po 7 tygodniach. Czyli w 12 tyg i już becikowe mi się nie należy mimo że zależały mi na zdrowiu maluszka. Nie każdego stać na wizytę prywatną - 120 zł u nas.
natalia.mom, 12.06.2012, 11:24
Ja mimo że staraliśmy się z męzem 5 lat o dzidzusia nie zorientowałam się że jestem w ciaży do 8 tygodnia i pewnie bym się nie zorientowała do 12tyg. miałam normalny okres a w 12tyg. już nie dostałam a dowiedziałam się przez przypadek będąc prywatnie u gin.bo chcieliśmy aby wykonał insyminacje więc udało mi sie zmiescić w teminie teraz chodze do lekarza z NFZ juz od lutego a jestem w 28 tyg i wierzcie mi w tym ośrodku na wizyte czeka się 3 miesiące a od kwietnia nie ma już miejsc na ten rok za wyjątkiem cieżarnych które już mają prowadzoną ciąże a co z resztą dziewczyn które zaszły w ciąże ? to jest chore i zgadzam się z poprzedniczką bezsensowne przepisy kazdej normalnej kobiecie zależy na urodzeniu zdrowego dziecka a nie każdą stać na prywatne wizyty
Mar-lip, 12.06.2012, 23:51
przepraszam najmocniej ale jeśli rodzi się 6 dziecko to kobieta pozna swoje ciał czy jest w ciąży bo zmiany zachodzą i samopoczucie się trochę zmienia jestem teraz w 9 tygodniu ciąży z 6 dzieckiem i test wykazał mi ujemny krwawienie wystąpiło ale bardzo skąpe wiec od razu dało mi to coś do myślenia pierwiastka może nie kapnąć się ale nie będąca w ciąży któryś raz z kolei kobieta ja już wiedziałam w 5 tygodniu ze jestem
sylwia4228, 13.06.2012, 11:18
nie zgadzam się z twoja wypowiedzią bo na własnym przykladzie moge powiedziec ze nawet przy 6 ciązy nie kazda kobieta ma jakiekolwiek objawy.W moim przypadku tylko okresu nie było, nigdy nie miałam zawrotów głowy , piersi powiększały się dopiero ok 4 miesiąca , zadnych wymiotow itp. Nie kazda kobieta ciązeprzechodzi tak samo
xyz, 13.07.2012, 15:09
Hej dziewczyny! Z każdą się zgadzam, każda z was ma pewne racje. Niestety żyjemy w takim, a nie innym państwie. Dobrze, że wprowadzili konieczność wizyt u lekarza, bo wiele mam "olewało" swoje i maluszka zdrowie. Nie mówię, że wszystkie:) Natomiast co do pieniążków : rozumiem rozgoryczenie niektórych z was - ale tak naprawdę na ile wystarczy 1000 zł? Porządnej wyprawki się za to nie kupi, wystarczy na może 4 miesiące - pieluszki, kosmetyki, herbatki. Ja wiem, że to zawsze coś. Jestem obecnie w 34.tygodniu drugiej ciąży i szczerze wam powiem, że cieszy mnie te 1000 zł, ale do lekarza poszłam nie z myślą o pieniążkach, ale z myślą o zdrowiu naszego małego skarbeńka. Co do wizyt u ginekologa - mieszkałam w Poznaniu ( na wizytę czekać można było 2 miesiące), teraz mieszkam w miasteczku, gdzie jest 6000 mieszkańców i do położnika idzie się z dnia na dzień ( obojętnie - prywatny czy na NFZ).Różnie więc jest. Chodzę co 3 tygodnie na prywatną wizytę ( bo pani doktor ma u siebie świetne USG) i płace 100zł. A nie mamy naprawdę wielu pieniędzy, tym bardziej, że nasz pierworodny idzie do drugiej klasy i też wielu rzeczy potrzebuje. Wystarczy sobie odpuścić kilka rzeczy, a pieniążki jakoś w portfelu się znajdą. Dla chcącego.....:) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy, życzę wam szczęśliwego porodu i mało zmartwień.
dorotka312, 17.08.2012, 10:32
ja sie dowiedzialam o ciazy w 3 tyg u lekarza bylam w 5tyg i 3 dniu na potwierdzeniu a karte mam od 7 tyg. Chodze do prywatego bo w kazdej chwili w nocy o polnocy moge do niego zadzwonic i zapytac o kazda bzdure a 100 zl na mc to nie az taki wydatek sadze ze dziecko i jego zdrowie warte sa tych pieniedzy. A co do becikowego kpina jakas !!!!!!!!
przyszla matka, 28.06.2012, 13:12
Popieram chociaż sam wpadam, w ten próg. Oczywiście, jeżeli bym mógł to bym wziął becikowe, ale skoro nie będę mógl to życie... nie jest mi to niezbędne, a jestem za tym, aby to wspierało(raczej "wspierało" ale zawsze coś) ludzi o mniejszych dochodach.
Ka_, 23.08.2012, 13:16
tak się skład , że nie każda kobieta może zauważyć i poczuć ze jest w ciąży-ja z pierwszym dzieckiem od razu wiedziałam że jeztem w ciązy natomiast teraz jestem z drugim dzieckiem w ciąży i pojawiłam się u lekarza w 8 tc a trzy tygodnie przed wizytą miałam okres czyli byłam w 5tg. Tak się czasami zdarza kiedy kobieta przyjmuje leki by móc być w ciąży bo nie zawsze każdemu się udaje za pierwszym razem....niech opamiętają się panie które tylko krytykują!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ANIJJA13, 27.08.2012, 11:47
Ciekawe rzeczy piszecie. Ja zrobiłam cytologię i usg ginekologiczne- ot tak kontrolnie i wszystko było w porządku. Po ok 1,5 miesiąca poszłam znowu do ginekologa z bólami w podbrzuszu i okazało się, że jestem w ciąży. Mam na to USG z datą. Co ciekawsze od razu nie dosłałam karty ciążowej tylko przy następnej wizycie a był to już 13 tydzień. I co też becikowe się nie należy? Cały dowcip polega jednak na tym, że kiedy robiłam kontrolnie cytologię i USG ginekologiczne byłam już w drugim tygodniu ciąży ale lekarz jej nie zauważył...
Niki, 28.08.2012, 13:27
w 2 tygodniu ciązy dochodzi dopiero do za[płodnienia bo tygodnie ciąży liczy sie od 1 dnia ostatniego okresu :D
dzuli, 18.09.2012, 09:19
Fakt faktem że dla mnie też jest to niedorzeczna sytuacja gdy kobieta nie ma okresu podejrzewa ciążę i jest w stanie grom wie ile czekac na pierwsza wizytę.....ale trzeba wziąźć pod uwage kobiety które miewają miesiaczkę nawet trzez pierwsze 3 miesiace ciąży!!!!!! 3 miesiące dają 12 tyg, plus jeszcze czas zapłodnienia....i już 10 tyg jest przekroczone. Inna sprawa że zyjemy w chorym państwie które kompletnie nie dba o obywateli a już nie wspomne o młodych mama czy ogólnie rodzinach....w gruncie rezczy co to jest na litość boską 1 tys pln w dzisiejszych czasach???????? i jeszcze to nam chcą odbierać???????????? Matko jedyna - ten popaprany kraj poczas II wiony sw. powinni przejąć zaborcy - teraz żyło by nam sie lepiej.....
Kowalska, 07.09.2012, 19:45
zgadzam się z Tobą...chory kraj, jeszcze widać po niektórych postach , że choroba tego kraju wywodzi się właśnie z nich skoro popierają taką bzdurną politykę...same są matkami i wiedzą chyba jak to jest,że nie każda kobieta ma taki sam organizm...chyba, że biologia nie była ich najmocniejszą stroną w szkole...nie krytykujcie matek tylko chorobę umysłową rządu, chyba, że juz zajęła się i waszymi mózgami. Dlaczego nie zaprotestujecie przeciw traktowaniu kobiet machinalnie? Pomoc dla matki powinna być niezależnie czy jej organizm jest bardziej czy mniej wyczulony na zmiany, które w nim zachodzą.Te bzdurne posty piętnujące kobiety, które późno wykryły ciążę i nie dostana nawet tych ochłapów rządowych piszą zapewne zapatrzone w siebie bogaczki...bo jak to inaczej wytłumaczyć? Żal mi was po prostu. Swoją drogą to chyba właśnie tacy ludzie chcieli tego kapitalizmu na który nasz chory od korzeni kraj nie był i nie będzie nigdy przygotowany....
Gadomska, 15.04.2013, 09:11
Witam, Czy może mi ktoś powiedzieć jak się liczy ten dochód. Czy nowonarodzone dziecko, na które będzie brane becikowe wlicza się do dochodu rodziny w przeliczeniu na 1 osóbę. Przykład małżeństwo ma dochody w przeliczeniu na dwie osoby 1950 zł netto, ale jak się urodzi dziecko czy obniży to dochód, bo wtedy liczyć będą się 3 osoby w rodzinie ?? podpowie ktoś jak to będzie wyglądało ??
zaczek, 14.09.2012, 13:56
Proszę, niech mi to ktoś wyjaśni. Jestem w ciąży, w 10 tygodniu. Pierwszą wizytę u lekarza miałam w 6 tygodniu więc tutaj terminy się zgadzają. Poród mam wyznaczony na kwiecień 2013, a więc będzie już brane pod uwagę to kryterium dochodowe, wg ostatniego roku. Na chwilę obecną jestem panną, planujemy z narzeczonym ślub dopiero zimą. Ja nie pracuję, on tak i jeżeli pod uwagę będzie brany ostatni rok, a więc również czas kiedy był kawalerem, to jego zarobki przekraczają to kryterium. Natomiast po ślubie, a później po urodzeniu dziecka, będzie dużo brakowało do tej maksymalnej, dozwolonej kwoty na osobę. Czy będzie nam przysługiwało to becikowe? Nigdzie nie napisano o takiej sytuacji, a myślę, że nie jesteśmy jedyni z takim dylematem.
kxrxlxnx, 17.09.2012, 11:16
czy kawaler czy żonaty, rodzina to matka, ojciec i dziecko (dzieci). Dochód jest brany za ubiegły rok czyli dla Ciebie za 2012 rok bo dziecko urodzisz w 2013.
asiek, 07.11.2012, 12:33
http://dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/becikowe/312941,Becikowe-od-2013-r-kr...
tutaj sobie poczytajcie, za jaki okres podaje sie dochody, wazne jest to ze dzieli sie na liczbe czlonkow rodziny w momencie skladania wniosku a dochody sa liczone za poprzedni okres zasilkowy czyli dla 2013 za rok 2011, jezeli zmienila sie syt finansowa rodziny np. ktos stracil prace to jest to dochod utracony, czyli sie go nie wlicza, jezeli 1 z rodzicow by zmarlo (odpukac) to jego dochodow juz sie nie podaje ani sie go nie wlicza do ilosci osob w gosp. domowym. Nie moge tylko znalezc czy zaswiadczenie o dochodach bierze sie z US, czy od pracodawcy czy z kąd?
Pozdrowionka dla styczniowych mam:)
MagdaP., 09.12.2012, 11:23
zaświadczenie o dochodach bierze się z Urzędu Skarbowego
eva, 28.12.2012, 18:33
mam pyatnie jestem w 37tygodniu ciazy pierwszy raz poszlam do lekarza miedzy 9a10tygodniem ciazy .karte ciazy mam wypisana od 11 tygodnia poniewaz musialam zrobic potrzebne badania czy przysluguje mi becikowe???
katarzynka, 09.02.2013, 12:24
witam, teoretycznie jestem w 13tyg (Ale jako że liczone od okresu to wychodzi 16).
Brałam leki które powodowały nieregularny okres, więc nie poszłam do lekarza od razu. Później zaczęłam się słabo czuć na tyle że bałam się wyjść sama z domu, a mój narzeczony pracował od rana do nocy, więc zapisałam się w ubiegłym tygodniu i o dziwo zostałam przyjeta już po 5 dni (mimo że czytałam że czeka się minimum miesiąc). Jednak jako ze w mojej przychodni nie ma usg zostałam skierowana do innej przychodni + jeszcze jakieś badania i dopiero kiedy moja przychodnia otrzyma wyniki założona zostanie karta ciąży...
zastanawiam się czy są jakieś szanse na otrzymanie becikowego, jako że dochody mojego narzeczonego nie są jakieś ogromne zwłaszcza jeśli doliczy się wszystkie wydatki....
ponadto 18stke koncze za miesiąc więc jestem kompletnie zielona w tym temacie...
pozdrawiam...
Anka, 09.04.2013, 13:32
Witam Jestem juz w 16 tyg ciąży .:) poszłam do gin w 3/4 tyg stwierdzi ciaże pierwsze badanie miałam w 13 tyg czy nalezy mi sie becikowe ???>? prosze o pomoc ......