Przyszłego szefa warto sprawdzić w sieci

Sprawdzacie pracodawców i firmy przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną? Jak pokazują badania 86% osób sprawdza potencjalnych szefów w Internecie. Kierujecie się niepochlebnymi opiniami w sieci?
Przyszłego szefa warto sprawdzić w sieci

fot. 123RF

W Internecie każdy pisze to, co chce. Nie sposób sprawdzić wiarygodność opinii adresata. Opinie, na które trafiamy w sieci są zazwyczaj subiektywne i wyolbrzymione. Nie zastanawia was dlaczego możemy się spotkać głównie z negatywnymi ocenami? Zadowolony z pracy i wynagrodzenia pracownik nie będzie pisał o tym, zaś żalić się może jedynie ten rozczarowany i rozgoryczony. Co więcej, opinie o pracodawcach to zazwyczaj zdawkowe stwierdzenia typu „nie polecam", „beznadziejny szef, płaca mała i nieprzyjemna atmosfera". Po takich opiniach trudno nam stwierdzić jak naprawdę pracuje się tej firmie.

Zobacz też: Jak i dlaczego warto sprawdzić przyszłego pracodawcę? 

Wierzyć czy nie?

Nie można jednak całkowicie lekceważyć alarmów i sygnałów internautów. Szukaj głównie konkretnych ocen i opinii, takie które będą dotyczyć rodzaju umów czy wypłacalności. Pamiętaj, że ktoś może chcieć zaszkodzić firmie z różnych względów, dlatego warto sprawdzić IP i daty wpisów. Jeżeli się powtarzają są autorstwa tego samego „pochlebcy"

Do źródeł!

Chcesz poznać prawdę o firmie? Nie ma nic prostszego, zamiast buszować po internecie idź na rozmowę i sam się zapytaj. Rekruter powinien udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi, jeżeli Cie zbywa i odpowiada niekontrowanie możliwe, że ma coś do ukrycia. Jeżeli nadal chcesz inną drogą uzyskać informacje sprawdź stronę internetową przedsiębiorstwa. Szukaj wiadomości o wielkości firmy, pochodzenia oraz inicjatywy jakie podejmuje. Możesz również sam zapytać o opinie w serwisach typu GoldenLine. Słowa, pod którymi imieniem i nazwiskiem podpisują się osoby odpisujące, są bardziej wartościowe i wiarygodne od tych anonimowych w sieci. Można także skorzystać z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) w celu uzyskania informacji o wypłacalności przedsiębiorstwa. 

Autor: regiopraca.pl
0komentarzy

Polecamy